Musical Foxtrot van Annie M.G. Schmidt na 23 jaar weer te zien
AMSTERDAM (ANP) - De musical Foxtrot van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink is in 2025, voor het eerst in bijna een kwart eeuw, weer in de Nederlandse theaters te zien. Producent MediaLane laat vrijdag weten komend seizoen een nieuwe versie van het stuk op de planken te brengen. Meer informatie over de cast en de speeldata volgt later.
Foxtrot is een van de bekendste musicals die Schmidt en Bannink samen maakten. Zij schreven het stuk in 1977. De musical speelt zich af in de jaren dertig van de vorige eeuw. Josien, een meisje uit de provincie, belandt in de grote stad in een artiestenpension. Hier wordt zij zwanger van een onbekende man, met alle gevolgen van dien.
De musical bevat klassieke nummers als Foxtrot, Sorry dat ik besta en De laatste dans. In de oorspronkelijke versie uit 1977 speelden Willem Nijholt, Gerrie van der Kleij en Trudy Labij de hoofdrollen. In het seizoen 2001-2002 werd een versie opgevoerd met Paul de Leeuw, Sanne Wallis de Vries, Carice van Houten en Jenny Arean in de hoofdrollen.
Meer uit Binnenland
SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
44 minuten geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
10 uur geleden