Musiala helpt koploper Bayern München met treffer aan nipte zege
HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft een zuinige zege geboekt in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli. Jamal Musiala maakte het enige doelpunt in Hamburg (1-0).
Bayern München blijft de Bundesliga aanvoeren. De club heeft een voorsprong van 5 punten op RB Leipzig, de nummer 2 van de ranglijst die zonder de geblesseerde Lutsharel Geertruida en Xavi Simons bleef steken op een gelijkspel tegen Borussia Mönchengladbach (0-0).
Jeremie Frimpong speelde met Bayer Leverkusen gelijk tegen VfL Bochum (1-1). Patrik Schick opende de score voor de club die dinsdag verloor van Liverpool (4-0) in de Champions League. Koji Miyoshi maakte in de slotfase gelijk voor de nummer laatst van de Bundesliga. Frimpong was vlak voor die gelijkmaker gewisseld. Leverkusen zag de achterstand op Bayern München groeien naar 9 punten.
Dortmund
Borussia Dortmund leed tegen 1. FSV Mainz 05 de vierde nederlaag in tien competitiewedstrijden (3-1). De ploeg van trainer Nuri Sahin zag de achterstand op Bayern München oplopen tot 10 punten. Dortmund speelde ruim een uur met tien man, na een rode kaart van Emre Can. Lee Jae-sung, Jonathan Burkardt en Paul Nebel maakten de doelpunten voor de thuisploeg. Serhou Guirassy benutte een strafschop voor Dortmund (1-1).
Donyell Malen mocht na een uur invallen bij de bezoekers. De aanvaller hielp Dortmund afgelopen dinsdag met een doelpunt aan een zege op Sturm Graz (1-0) in de Champions League.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
6 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
10 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
11 uur geleden