Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museumvereniging: tegen een explosief is niemand opgewassen

Museumvereniging: tegen een explosief is niemand opgewassen

AMSTERDAM (ANP) - "Tegen een explosief blijkt nu, is niets of niemand opgewassen", meldt Vera Carasso, directeur van de Museumvereniging, naar aanleiding van de kunstroof in het Drents Museum waarbij de dieven door gebruik van een explosief wisten binnen te komen. Bij de inbraak werden een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen.

Carasso benadrukt dat het Drents Museum "een professioneel en zeer gerespecteerd museum" is dat al veel internationale toptentoonstellingen organiseerde, zoals De Dode Zeerollen, Het Terracotta Leger, Goud uit Georgië en die van Frida Kahlo. "Het museum werkt in de voorbereiding altijd goed samen met de verzekeraars, waarbij per tentoonstelling alle risico's tegen het licht worden gehouden", aldus de directeur.

Eerder liet de branchevereniging al weten "enorm geschrokken" te zijn van de diefstal en de directie en medewerkers van het museum in Assen daar waar mogelijk te ondersteunen.

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

19 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

51 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

52 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden