Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museumvereniging: besluit Hermitage treurig, maar begrijpelijk

Museumvereniging: besluit Hermitage treurig, maar begrijpelijk

AMSTERDAM (ANP) - "De beslissing van Hermitage Amsterdam om de banden met het moedermuseum in Rusland te verbreken is treurig, maar begrijpelijk gezien de huidige omstandigheden." Dat zegt de Museumvereniging in een reactie op het besluit dat het museum in Amsterdam donderdag nam.

"Wij wensen alle medewerkers en betrokkenen veel sterkte in deze verdrietige periode", aldus de brancheorganisatie voor ruim 450 musea in Nederland. Volgens een woordvoerder had de Museumvereniging verder geen rol in het besluit van de Hermitage.

De Hermitage Amsterdam toont kunst uit de collectie van het Russische museum, een van de grootste ter wereld. "Lang heeft de Hermitage Amsterdam zich afzijdig gehouden van politieke ontwikkelingen in het Rusland van Poetin", zo meldde het museum donderdag in een verklaring. "De recente aanval van Rusland op Oekraïne maakt deze afzijdigheid niet langer houdbaar."

Hopen op vrede

Het museum had naar eigen zeggen geen andere keuze, omdat door de inval van het Russische leger in Oekraïne een grens is overschreden. "Zoals iedereen hopen ook wij op vrede. En op veranderingen in de toekomst in Rusland waardoor we de banden met de Hermitage Sint-Petersburg kunnen herstellen."

Voorwerpen uit de voortijdig beëindigde tentoonstelling over Russische avant-garde gaan zo snel mogelijk terug naar de Hermitage in Sint-Petersburg, maakte het Russische staatsmuseum donderdag bekend op de eigen website. Een woordvoerder van het museum in Amsterdam heeft daar vooralsnog niet op gereageerd.

Dependance

De Hermitage Amsterdam opende in 2004 in een klein pand als dependance van het Russische museum. In juni 2009 werd het huidige museum in het monumentale zeventiende-eeuwse gebouw Amstelhof groots geopend in aanwezigheid van onder anderen de toenmalige Russische president Dmitri Medvedev en de toenmalige koningin Beatrix. In 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis, ontving het museum zo'n 400.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

5 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

7 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

7 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

8 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

13 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

13 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

17 uur geleden