Museumplein toneel van 'herdenking van de koffieslag'
AMSTERDAM (ANP) - Actiegroep Nederland in Verzet organiseert zondag 'de herdenking van de koffieslag'. Dit omdat het een jaar geleden is dat een verboden demonstratie tegen het kabinetsbeleid op het Amsterdamse Museumplein uitliep in rellen.
De Amsterdamse driehoek (gemeente, politie en OM) heeft de locaties van de demonstratie aangewezen tot veiligheidsrisicogebied. Dat betekent dat op deze plekken preventief mag worden gefouilleerd. De politie houdt er rekening mee dat er mensen naar de demonstratie komen met wapens of illegaal vuurwerk. Burgemeester Femke Halsema deed verder een dringend beroep op de betogers zich aan de voorschriften te houden. Als dat niet gebeurt, treedt de politie op.
De deelnemers verzamelen rond het middaguur bij het Olympisch Stadion, het Oosterpark en het Westerpark. Vanaf daar gaan ze naar het Museumplein, waarop een gezamenlijke mars volgt door de stad.
Nederland in Verzet-voorman Michel Reijinga initieerde vorig jaar januari de eerste demonstraties tegen het kabinet en kreeg al snel veel bijstand. Amsterdam wees voor de eerste demonstratie op zondag 17 januari het ruimere Westerpark aan voor maximaal vijfhonderd deelnemers. Reijinga stapte tevergeefs naar de rechter. Daarop annuleerde hij het protest, maar alsnog kwamen er die zondag veel mensen naar het Museumplein. De mobiele eenheid greep in met een waterkanon toen de demonstratie uitliep op rellen. Ruim 140 mensen werden opgepakt.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.
3 uur geleden