Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museumplein in Amsterdam veiligheidsrisicogebied om demonstratie

Museumplein in Amsterdam veiligheidsrisicogebied om demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam is zondag aangewezen als veiligheidsrisicogebied, meldt de gemeente op Twitter. Op het plein vindt een demonstratie plaats van United We Stand Europe. Er zouden signalen zijn dat personen die zich willen aansluiten bij de demonstratie "uit zijn op ongeregeldheden en wapens meenemen", aldus de gemeente.

Ook de looproute van de optocht van en naar het Museumplein is een veiligheidsrisicogebied. Dat betekent dat de politie iedereen in het gebied preventief mag fouilleren. "De maatregel moet zorgen voor een veilig en vreedzaam verloop van de demonstratie voor deelnemers en omstanders." Het veiligheidsrisicogebied geldt van 11.00 uur tot 21.00 uur.

De demonstranten verzamelen om 12.00 uur op het Museumplein, naar eigen zeggen voor een manifestatie voor vrijheid, grondrechten, lichamelijke integriteit en gezondheid. Daarna willen de actievoerders een korte mars "van menselijke verbinding" lopen in de omliggende straten. Een jaar geleden liepen demonstranten dezelfde route, na een bijeenkomst op het Museumplein tegen de coronamaatregelen. Aangezien die maatregelen niet werden nageleefd, ontbond de politie het protest, onder andere met waterkanonnen. Een grote groep betogers trok daarna door de stad en een deel werd daarna door de politie ingesloten op de Leidsekade.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

42 minuten geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

1 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

8 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

8 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

10 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

10 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

12 uur geleden