Museumplein in Amsterdam veiligheidsrisicogebied om demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam is zondag aangewezen als veiligheidsrisicogebied, meldt de gemeente op Twitter. Op het plein vindt een demonstratie plaats van United We Stand Europe. Er zouden signalen zijn dat personen die zich willen aansluiten bij de demonstratie "uit zijn op ongeregeldheden en wapens meenemen", aldus de gemeente.
Ook de looproute van de optocht van en naar het Museumplein is een veiligheidsrisicogebied. Dat betekent dat de politie iedereen in het gebied preventief mag fouilleren. "De maatregel moet zorgen voor een veilig en vreedzaam verloop van de demonstratie voor deelnemers en omstanders." Het veiligheidsrisicogebied geldt van 11.00 uur tot 21.00 uur.
De demonstranten verzamelen om 12.00 uur op het Museumplein, naar eigen zeggen voor een manifestatie voor vrijheid, grondrechten, lichamelijke integriteit en gezondheid. Daarna willen de actievoerders een korte mars "van menselijke verbinding" lopen in de omliggende straten. Een jaar geleden liepen demonstranten dezelfde route, na een bijeenkomst op het Museumplein tegen de coronamaatregelen. Aangezien die maatregelen niet werden nageleefd, ontbond de politie het protest, onder andere met waterkanonnen. Een grote groep betogers trok daarna door de stad en een deel werd daarna door de politie ingesloten op de Leidsekade.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
5 uur geleden