Museum Naturalis had meeste bezoekers ooit in 2022
LEIDEN (ANP) - Het natuurhistorisch museum Naturalis had in 2022 meer bezoekers dan ooit tevoren. Het Leidse museum zegt dat er 440.000 bezoekers zijn geweest.
Het vorige record dateerde uit 2016, toen kwamen er 400.000 mensen. Afgelopen jaar was het eerste jaar dat Naturalis bijna het hele jaar open kon zijn na de verbouwing die in 2020 werd afgerond. Dat jaar had het jaar van Naturalis moeten worden, zegt directeur Edwin van Huis. Het museum had toen een geheel nieuwe tentoonstelling en bestond 200 jaar.
Van Huis zegt blij te zijn met het record. "Onze Rexperience-attractie en de nieuwe museumzaal Evolutie zijn pas in de loop van 2022 opengegaan, dus we hopen in 2023 minstens zoveel bezoekers te kunnen trekken." Het museum kon ook in 2022 niet het hele jaar open zijn, omdat er in januari nog lockdownmaatregelen van kracht waren.
Naturalis is onder meer bekend vanwege de T.rex Trixie, waarvan het skelet te zien is. In het museum zijn ook nog andere natuurhistorische objecten te bekijken, zoals opgezette dieren. Aan Naturalis zijn ook onderzoekers verbonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
11 uur geleden