Museum Naturalis had meeste bezoekers ooit in 2022
LEIDEN (ANP) - Het natuurhistorisch museum Naturalis had in 2022 meer bezoekers dan ooit tevoren. Het Leidse museum zegt dat er 440.000 bezoekers zijn geweest.
Het vorige record dateerde uit 2016, toen kwamen er 400.000 mensen. Afgelopen jaar was het eerste jaar dat Naturalis bijna het hele jaar open kon zijn na de verbouwing die in 2020 werd afgerond. Dat jaar had het jaar van Naturalis moeten worden, zegt directeur Edwin van Huis. Het museum had toen een geheel nieuwe tentoonstelling en bestond 200 jaar.
Van Huis zegt blij te zijn met het record. "Onze Rexperience-attractie en de nieuwe museumzaal Evolutie zijn pas in de loop van 2022 opengegaan, dus we hopen in 2023 minstens zoveel bezoekers te kunnen trekken." Het museum kon ook in 2022 niet het hele jaar open zijn, omdat er in januari nog lockdownmaatregelen van kracht waren.
Naturalis is onder meer bekend vanwege de T.rex Trixie, waarvan het skelet te zien is. In het museum zijn ook nog andere natuurhistorische objecten te bekijken, zoals opgezette dieren. Aan Naturalis zijn ook onderzoekers verbonden.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
14 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
17 uur geleden