Museum Naturalis had meeste bezoekers ooit in 2022
LEIDEN (ANP) - Het natuurhistorisch museum Naturalis had in 2022 meer bezoekers dan ooit tevoren. Het Leidse museum zegt dat er 440.000 bezoekers zijn geweest.
Het vorige record dateerde uit 2016, toen kwamen er 400.000 mensen. Afgelopen jaar was het eerste jaar dat Naturalis bijna het hele jaar open kon zijn na de verbouwing die in 2020 werd afgerond. Dat jaar had het jaar van Naturalis moeten worden, zegt directeur Edwin van Huis. Het museum had toen een geheel nieuwe tentoonstelling en bestond 200 jaar.
Van Huis zegt blij te zijn met het record. "Onze Rexperience-attractie en de nieuwe museumzaal Evolutie zijn pas in de loop van 2022 opengegaan, dus we hopen in 2023 minstens zoveel bezoekers te kunnen trekken." Het museum kon ook in 2022 niet het hele jaar open zijn, omdat er in januari nog lockdownmaatregelen van kracht waren.
Naturalis is onder meer bekend vanwege de T.rex Trixie, waarvan het skelet te zien is. In het museum zijn ook nog andere natuurhistorische objecten te bekijken, zoals opgezette dieren. Aan Naturalis zijn ook onderzoekers verbonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
10 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
14 uur geleden