Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Museum Kröller-Müller stelt oorlogskelder open als monument

Museum Kröller-Müller stelt oorlogskelder open als monument

OTTERLO (ANP) - Museum Kröller-Müller in Otterlo stelt tijdelijk de kelder open waar in de Tweede Wereldoorlog de kunstcollectie van verzamelaarster Helene Kröller-Müller (1869-1939) lag opgeslagen. Bezoekers van het museum kunnen ter plekke een routebeschrijving krijgen en dan op zoek gaan naar de nog altijd in een zandduin op de Hoge Veluwe verborgen liggende kelder, circa tien minuten lopen verderop.

In de kelder is niet zo heel veel te zien. "Het is meer een monument dat je bezoekt", aldus een woordvoerster van het museum. De openstelling heeft plaats tegen de achtergrond van de herdenking van de operatie Market Garden, het geallieerde offensief tegen nazi-Duitsland in september 1944.

Met de bouw van de kelder was in 1939 begonnen. Vanaf 22 juli 1940 werd de hele collectie er ondergebracht. De kunstwerken werden op volgorde van kostbaarheid verpakt en in kleine groepen verplaatst. Binnen een week waren alle werken in veiligheid, waarop het museum zijn deuren sloot. In 1945 ging het weer open en hielpen de Canadese bevrijders bij de herinrichting.

Toegang tot de kelder is alleen mogelijk in combinatie met een vooraf online gereserveerd ticket voor het museum. De kelder is open van 8 tot en met 29 september, van maandag tot en met zondag tussen 11.00 tot 15.00 uur.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

14 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

16 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

20 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden