
Museum Het Rembrandthuis ontslaat kwart van personeel
AMSTERDAM (ANP) - Door de coronacrisis moet Museum Het Rembrandthuis in Amsterdam een kwart van het personeel, 11 van de 44 medewerkers, ontslaan. Dat bevestigt directeur Lidewij de Koekkoek na een bericht hierover in Het Parool. Ze verwacht dit jaar een verlies van 2,5 miljoen euro.
De directeur denkt dat het lang gaat duren voordat het vertrouwde aantal bezoekers weer terug is. "75 procent van onze bezoekers komt uit het buitenland", zegt De Koekkoek. Hoewel het museum de crisis volgens haar wel gaat overleven, houdt ze er rekening mee dat het drie tot vier jaar zal duren voordat het aantal bezoekers weer terug is op het oude niveau van rond de 250.000 per jaar. "Vorig jaar zaten we op 280.000, een record."
De Koekkoek begon al direct na de lockdown in maart forse bezuinigingen door te voeren om "überhaupt te kunnen overleven". Hoewel ze gebruik heeft gemaakt van de financiële steun vanuit de overheid en het museum een grote reserve heeft die was bedoeld voor een grote verbouwing over een paar jaar, zijn ontslagen volgens haar onvermijdelijk.
Eerder werd al afscheid genomen van freelancers. Nu moeten ook mensen die in dienst waren van het museum op zoek naar een andere baan. "Bepaalde activiteiten kunnen we nu niet uitvoeren vanwege de 1,5 meter afstandsmaatregel, zoals demonstraties, workshops en rondleidingen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van SAIL is te spreken over het verloop van de tweede dag. Het nautische evenement is net als de eerste dag "drukbezocht" en de sfeer op en rond het water is "gemoedelijk en feestelijk".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweede dag van SAIL is vooralsnog soepel verlopen, zegt een woordvoerder van Port of Amsterdam. Op het water zijn tot nu toe geen grote incidenten geweest en iedereen lijkt zich goed aan de verkeersregels op het water te houden. "We zijn heel tevreden over hoe het gaat."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige Lisa uit Abcoude die werd omgebracht in de nacht van dinsdag op woensdag sloeg zelf alarm bij 112 toen ze werd gevolgd, bevestigen bronnen rond het onderzoek donderdag berichtgeving door Het Parool. Ze fietste na een feestje in de Leidsebuurt alleen naar huis omdat ze haar elektrische fiets niet in het uitgaansgebied wilde achterlaten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prinses Beatrix is op bezoek bij SAIL in Amsterdam. De prinses vaart donderdag op haar eigen zeilschip de Groene Draeck. Het schip wordt op het IJ omringd door politieboten en politie op jetski's.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met het ernstige zedenmisdrijf in Zeist. De man is opgepakt dankzij meerdere bruikbare tips, meldt de politie donderdagmiddag. De politie deelt niet de leeftijd of de woonplaats van de verdachte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volledig omheinen van percelen om schapen en andere landbouwdieren te beschermen tegen wolven is in de praktijk kostbaar en moeilijk te onderhouden, stelt Land- en Tuinbouw Organisatie Nederland (LTO). "Bovendien zijn wolfwerende maatregelen beperkt, vaak slechts tijdelijk effectief en niet wolfstoppend te maken. Daarnaast heeft het plaatsen van rasters ook een versnipperend effect op andere wilde dieren en het landschap", aldus LTO.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag twee jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk geëist tegen voetbaltrainer Stijn P. omdat hij minderjarige pupillen vroeg om naaktfoto's en met ze probeerde af te spreken voor seks. Ook wil justitie dat P. zich aan een aantal voorwaarden houdt: zo moet hij zich laten behandelen, mag hij geen contact hebben met de slachtoffers en niet meer werken met kinderen.
10 uur geleden