Musea vaker doelwit van rovers
DEN HAAG (ANP) - Door de jaren heen is ons land vaker opgeschrikt door diefstallen uit musea. Niet altijd zijn de kunstwerken weer opgespoord.
Zo was er op 28 juni 2022 op klaarlichte dag een gewelddadige juwelendiefstal tijdens de kunstbeurs TEFAF in Maastricht. Vier mannen, gekleed in pak, sloegen voor de ogen van bezoekers met hamers de vitrines kapot in de stand van de Londense juwelier Symbolic & Chase. Met een hoeveelheid sieraden, waaronder een peperduur halssnoer, gingen de mannen ervandoor.
Uit een kunstgalerie in Oisterwijk (Noord-Brabant) verdwenen in november vorig jaar twee Warhols. Aan de diefstal ging een enorme explosie vooraf. Dieven sloegen het glas van de lijsten en rukten de zeefdrukken eruit.
Frans Hals
Op 30 maart 2020 werd in museum Singer Laren het schilderij Lentetuin, de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar van Vincent van Gogh buitgemaakt.
Vijf maanden later, op 26 augustus, verdween het doek Twee lachende jongens van Frans Hals bij Museum Hofje van Mevrouw van Aerden in Leerdam.
Onklaar
Het Zaans Museum werd in 2021 doelwit van een kunstroof waarbij dieven het werk De Voorzaan en de Westerhem van Claude Monet op het oog hadden. Een man haalde overdag het werk van de muur, rende naar buiten en wilde wegrijden met een handlanger op een scooter. Die loste enkele schoten op omstanders. Het kostbare werk werd afgepakt en in veiligheid gebracht.
Dieven namen in januari 2005 op een nacht tientallen kunstwerken mee uit het Westfries Museum in Hoorn (Noord-Holland). Vitrines werden ingeslagen en glazen deuren vernield. Ook werd het alarmsysteem onklaar gemaakt.
Kröller-Müllermuseum
In 1991 werden twintig werken uit het Amsterdamse Van Gogh Museum gestolen. Deze kunstwerken werden enkele uren later in een verlaten gestolen auto teruggevonden.
Eind 1988 verdwenen drie Van Goghs (samen 125 miljoen euro waard) uit het Kröller-Müllermuseum in Otterlo. Ook deze werken zijn teruggevonden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten vindt het "krachtig" dat premier Rob Jetten zondag excuses heeft aangeboden aan de Molukse gemeenschap.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - John Wattilete, president van de niet-erkende Republiek der Zuid-Molukken (RMS), heeft zondag opgeroepen tot de teruggave van het lichaam van een van zijn voorgangers, de Molukse jurist en vrijheidsstrijder Chris Soumokil. Dat deed hij in een toespraak voorafgaand aan de onthulling van het nationale monument op de Lloydkade in Rotterdam, ter ere van de eerste generatie Molukse migranten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft namens de regering excuses aangeboden voor de manier waarop Molukse migranten zijn behandeld na de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog. De minister-president deed dat voorafgaand aan de onthulling van het nationale monument op de Lloydkade in Rotterdam, ter ere van de eerste generatie Molukse migranten.
6 uur geledenLANDGRAAF (ANP) - De provincie Limburg wil dat mensen vaker Limburgs in het openbaar praten. Met een campagne worden sprekers van de streektaal opgeroepen een L-gebaar te maken met hun rechterhand voordat ze een gesprek beginnen, om aan te geven dat ze het Limburgs machtig zijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nacht van de Vluchteling heeft een recordbedrag van 2,1 miljoen euro opgeleverd, meldt de organisator van het wandelevenement Stichting Vluchteling. Eerder werd al bekend dat een recordaantal van 10.000 mensen mee zou lopen op de afstanden van 10 tot 50 kilometer. Onderweg stuitten de wandelaars wel op de slechte weersomstandigheden.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao wordt het gelijkspel tegen Ecuador zaterdagavond (lokale tijd) uitgebreid gevierd. Een deel van de fans heeft zich verzameld in de uitgaanswijk Saliña, waar veel auto's toeterend rondrijden en mensen met vlaggen zwaaien.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje iets na 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag beëindigd. De weerswaarschuwing was afgegeven voor de provincie Limburg vanwege de mogelijkheid op zware onweersbuien, hagel, regen en windstoten.
13 uur geleden