Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musea vaker doelwit van rovers

Musea vaker doelwit van rovers

DEN HAAG (ANP) - Door de jaren heen is ons land vaker opgeschrikt door diefstallen uit musea. Niet altijd zijn de kunstwerken weer opgespoord.

Zo was er op 28 juni 2022 op klaarlichte dag een gewelddadige juwelendiefstal tijdens de kunstbeurs TEFAF in Maastricht. Vier mannen, gekleed in pak, sloegen voor de ogen van bezoekers met hamers de vitrines kapot in de stand van de Londense juwelier Symbolic & Chase. Met een hoeveelheid sieraden, waaronder een peperduur halssnoer, gingen de mannen ervandoor.

Uit een kunstgalerie in Oisterwijk (Noord-Brabant) verdwenen in november vorig jaar twee Warhols. Aan de diefstal ging een enorme explosie vooraf. Dieven sloegen het glas van de lijsten en rukten de zeefdrukken eruit.

Frans Hals

Op 30 maart 2020 werd in museum Singer Laren het schilderij Lentetuin, de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar van Vincent van Gogh buitgemaakt.

Vijf maanden later, op 26 augustus, verdween het doek Twee lachende jongens van Frans Hals bij Museum Hofje van Mevrouw van Aerden in Leerdam.

Onklaar

Het Zaans Museum werd in 2021 doelwit van een kunstroof waarbij dieven het werk De Voorzaan en de Westerhem van Claude Monet op het oog hadden. Een man haalde overdag het werk van de muur, rende naar buiten en wilde wegrijden met een handlanger op een scooter. Die loste enkele schoten op omstanders. Het kostbare werk werd afgepakt en in veiligheid gebracht.

Dieven namen in januari 2005 op een nacht tientallen kunstwerken mee uit het Westfries Museum in Hoorn (Noord-Holland). Vitrines werden ingeslagen en glazen deuren vernield. Ook werd het alarmsysteem onklaar gemaakt.

Kröller-Müllermuseum

In 1991 werden twintig werken uit het Amsterdamse Van Gogh Museum gestolen. Deze kunstwerken werden enkele uren later in een verlaten gestolen auto teruggevonden.

Eind 1988 verdwenen drie Van Goghs (samen 125 miljoen euro waard) uit het Kröller-Müllermuseum in Otterlo. Ook deze werken zijn teruggevonden.

Meer uit Binnenland

Weer Zilveren Griffel voor Pim Lammers

AMSTERDAM (ANP) - Opnieuw is een boek van Pim Lammers bekroond met een Zilveren Griffel, de juryprijzen voor de beste kinderboeken van het afgelopen jaar. Ben je vergeten dat babygeitjes bestaan? won in de categorie poëzie. De bijbehorende illustraties van Nadia Meezen werden tegelijkertijd bekroond met een Zilveren Penseel, heeft boekenkoepel CPNB bekendgemaakt.

32 minuten geleden
Nederland geeft Oekraïne half miljard euro aan wapensteun

DEN HAAG (ANP) - Nederland trekt 500 miljoen euro uit voor een nieuw militair steunpakket aan Oekraïne. Volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zal de helft van dat bedrag worden besteed aan de aankoop van drones bij de Nederlandse wapenindustrie. De andere helft gaat naar inkoop van Amerikaanse wapens.

2 uur geleden
Omstreden huisarts: ik werd in media als kwakzalver neergezet

DEN HAAG (ANP) - Huisarts Rob Elens, die tijdens de coronapandemie in opspraak raakte omdat hij eigenstandig medicatie voorschreef die niet bedoeld was voor coronainfecties, vindt dat hij door de media is neergezet als een "kwakzalver". Dat heeft volgens hem een grote impact gehad op hemzelf en zijn gezin. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) sommeerde hem meermaals te stoppen met zijn alternatieve behandeling. Die benadering vond hij "intimiderend", zei hij tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie.

2 uur geleden
Kapitein fatale aanvaring Waddenzee in hoger beroep vrijgesproken

LEEUWARDEN (ANP) - De kapitein van de snelboot Tiger die betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Waddenzee in oktober 2022 is in hoger beroep vrijgesproken. Volgens het gerechtshof in Leeuwarden kan niet worden bewezen dat de verdachte zich dusdanig onvoorzichtig heeft gedragen dat hij schuldig is.

3 uur geleden
Vanaf donderdag code geel om verwachte hitte

DE BILT (ANP) - De komende dagen wordt het steeds warmer en daarom geldt donderdag en vrijdag code geel voor het hele land, behalve de Wadden. Het KNMI zegt dat er kans is op aanhoudend warm weer, met een hoge luchtvochtigheid en een hogere nachttemperatuur. Vanaf donderdag 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.

4 uur geleden
Oprichter OMT-tegenhanger: OMT zat niet op ons te wachten

DEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT) had tijdens de coronacrisis weinig zin in de "gevraagde en ongevraagde" kritiek van het zogeheten 'Red Team', dat was opgericht om het OMT scherp te houden. Dat zei viroloog Amrish Baidjoe, een van de oprichters van het Red Team, tijdens zijn verhoor voor de parlementaire enquête over het coronavirus.

5 uur geleden
Tielen kan kritiek op wet voor veiliger onderwijs niet wegnemen

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is ook na antwoorden van staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs) nog steeds erg kritisch over het wetsvoorstel vrij en veilig onderwijs. Vooral oppositiepartijen vroegen aan de VVD-bewindsvrouw of het wetsvoorstel de veiligheid wel gaat verbeteren en of het geen "papieren tijger" is.

5 uur geleden