Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Musea trokken vorig jaar meer bezoek dan ooit

Musea trokken vorig jaar meer bezoek dan ooit

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse musea leken vorig jaar, voordat de coronacrisis zich aandiende, nog een zonnige toekomst tegemoet te gaan. Ze trokken toen, ten opzichte van 2015, 12 procent meer bezoeken. De publieksinkomsten stegen zelfs met 17 procent, heeft het CBS nu becijferd.

De Nederlandse musea werden in 2019 zo’n 34 miljoen keer bezocht en niet eerder was dat aantal zo hoog. Het waren 3,6 miljoen bezoeken meer dan in 2015. De toename was echter vooral te zien in grote musea, middelgrote en kleine moesten het soms zelfs met wat minder doen.

In totaal ontvingen musea vorig jaar ongeveer 1,1 miljard euro aan inkomsten, 9 procent meer dan in 2015. Daaronder was 250 miljoen euro uit entreegelden.

Het jaar 2020 zal door de coronacrisis slechter uitpakken. Mensen kwamen niet of minder, maar de lasten liepen door. De musea kunnen wel een beroep doen op noodsteun om een deel van de nood te lenigen.

De brancheorganisatie Museumvereniging verwachtte in september al onder de ruim vierhonderd aangesloten leden een daling van 33 miljoen naar ongeveer 9 miljoen bezoeken in 2020. "De verwachting is dat de publieksgerelateerde inkomsten met 60 procent zullen dalen in 2020", klonk het toen al.

Meer uit Binnenland

Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

1 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

2 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

2 uur geleden
Storing Rijkswaterstaat opgelost, alles werkt weer

DEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.

2 uur geleden
2 nachten scooters geroofd in Almere onder bedreiging van wapens

ALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.

4 uur geleden
Systemen van Rijkswaterstaat komen langzaam weer op gang

DEN HAAG (ANP) - De systemen van Rijkswaterstaat die door een landelijke storing eruit liggen, beginnen langzaam weer te werken. Dat meldt de weg- en waterbeheerder op X, waar het voorlopig communiceert over actuele verkeersinformatie nu meerdere RWS-websites eruit liggen. "De eerste systemen komen inmiddels weer in de lucht, wat een hoopgevend signaal is."

6 uur geleden
Vijf personen betrokken bij auto-ongeluk bij Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In de buurt van het Zeeuwse Terneuzen zijn zaterdag twee auto's op elkaar gebotst. Bij het ongeval zijn vijf personen betrokken. Meerdere ambulances en traumahelikopters, waaronder eentje uit het Belgische Brugge, werden opgeroepen, meldde de veiligheidsregio.

6 uur geleden