Musea drukker in natte julimaand
AMSTERDAM (ANP) - De natte zomer betekent goed nieuws voor de Nederlandse musea, die meer bezoekers ontvangen. Uit cijfers van de Museumvereniging blijkt dat aangesloten musea in de maand juli 885.956 museumkaarthouders op bezoek kregen, bijna 83 procent meer dan in de maand juni met 484.372 bezoeken van kaarthouders.
De julimaand van dit jaar scoort ook 30 procent hoger dan vorig jaar. Toen kwamen er 681.251 museumkaarthouders langs de kassa. "Slecht weer is goed voor musea en bioscopen", zegt de woordvoerster van de Museumvereniging na berichtgeving van Trouw.
Ze benadrukt dat het cijfers betreft van mensen met een museumkaart. Daar komen nog de overige bezoekers bij. Die cijfers zijn na de jaarwisseling bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark hebben zich op zaterdagmiddag enkele duizenden mensen verzameld voor de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur is de optocht begonnen, die dwars door Amsterdam naar het Museumplein trekt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.
6 uur geleden