Murray ziet in Federer toekomstige Laver Cup-captain
LONDEN (ANP) - De Schotse tennisser Andy Murray ziet in Roger Federer een toekomstige captain van het Europese team in de Laver Cup. De 41-jarige Federer speelde vrijdag in Londen op het toernooi tussen Team Europa en Team World zijn laatste partij, waarna een emotioneel afscheid volgde. "Ik weet zeker dat Roger betrokken blijft bij dit evenement. Misschien wordt hij op een dag wel de captain", zei Murray.
Het team van Europese tennissers staat sinds het begin van de Laver Cup in 2017 onder leiding van de Zweedse oud-toptennisser Björn Borg, het team van spelers uit de rest van de wereld wordt begeleid door de Amerikaan John McEnroe. Na vier overwinningen op rij van Team Europa zegevierde Team World afgelopen weekeinde in Londen voor het eerst, met 13-8.
Federer kwam één keer in actie, vrijdagavond met Rafael Nadal in het dubbelspel. De twee tennisiconen verloren van de Amerikanen Jack Sock en Frances Tiafoe. Terwijl Nadal terug naar huis ging om zijn hoogzwangere partner bij te staan, bleef de Zwitser in Londen om zijn teamgenoten aan te moedigen. "Langs de lijn was hij in het coachen ook geweldig", zei Murray. "Hij kijkt veel tennis en houdt van het spelletje. Voor oud-spelers die coach worden is het belangrijk om op de hoogte te blijven en veel te weten over de spelers."
De zesde editie van de Laver Cup vindt volgend jaar plaats in de Canadese stad Vancouver. Borg liet in Londen doorschemeren dat hij dan mogelijk stopt als captain.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
9 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
10 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
23 uur geleden