Murray ziet in Federer toekomstige Laver Cup-captain
LONDEN (ANP) - De Schotse tennisser Andy Murray ziet in Roger Federer een toekomstige captain van het Europese team in de Laver Cup. De 41-jarige Federer speelde vrijdag in Londen op het toernooi tussen Team Europa en Team World zijn laatste partij, waarna een emotioneel afscheid volgde. "Ik weet zeker dat Roger betrokken blijft bij dit evenement. Misschien wordt hij op een dag wel de captain", zei Murray.
Het team van Europese tennissers staat sinds het begin van de Laver Cup in 2017 onder leiding van de Zweedse oud-toptennisser Björn Borg, het team van spelers uit de rest van de wereld wordt begeleid door de Amerikaan John McEnroe. Na vier overwinningen op rij van Team Europa zegevierde Team World afgelopen weekeinde in Londen voor het eerst, met 13-8.
Federer kwam één keer in actie, vrijdagavond met Rafael Nadal in het dubbelspel. De twee tennisiconen verloren van de Amerikanen Jack Sock en Frances Tiafoe. Terwijl Nadal terug naar huis ging om zijn hoogzwangere partner bij te staan, bleef de Zwitser in Londen om zijn teamgenoten aan te moedigen. "Langs de lijn was hij in het coachen ook geweldig", zei Murray. "Hij kijkt veel tennis en houdt van het spelletje. Voor oud-spelers die coach worden is het belangrijk om op de hoogte te blijven en veel te weten over de spelers."
De zesde editie van de Laver Cup vindt volgend jaar plaats in de Canadese stad Vancouver. Borg liet in Londen doorschemeren dat hij dan mogelijk stopt als captain.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden