Murray werkt drie wedstrijdpunten weg in Doha en wint alsnog
DOHA (ANP) - Andy Murray heeft in de openingsronde van het ATP-toernooi van Doha drie wedstrijdpunten weggewerkt tegen de Italiaan Lorenzo Sonego en daarna alsnog gewonnen. De 35-jarige Schot knokte zich met 4-6 6-1 7-6 (4) langs de nummer 71 van de wereld. Murray staat één plek hoger op de mondiale ranglijst.
Murray werkte alle drie de matchpoints weg toen hij met 5-4 in de derde set serveerde om in de wedstrijd te blijven. Hij wist uiteindelijk een tiebreak af te dwingen en daarin maakte de tweevoudig kampioen in Doha (2008 en 2009) een 3-0-achterstand ongedaan.
Murray zou vorige week zijn opwachting maken op het ABN AMRO Open in Rotterdam, maar hij gaf de wildcard weer terug omdat hij zijn schema had omgegooid.
In de tweede ronde neemt Murray het op tegen de Duitser Alexander Zverev, die als vierde geplaatst is. Ook Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp doen mee in Qatar.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
7 uur geleden