Murray verliest in drie sets van Japanse qualifier
MELBOURNE (ANP) - Andy Murray is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van de Australian Open. De vijfvoudig finalist moest met 6-4 6-4 6-4 zijn meerdere erkennen in de Japanse qualifier Taro Daniel, de nummer 120 van de wereld.
Daniel (28), die vorig jaar nog enige tijd werd begeleid door de Nederlandse coach Sven Groeneveld, besloot het 2 uur en 48 minuten durende duel met een succesvolle service-volley-actie.
De 34-jarige Murray deed voor het eerst sinds 2019 weer mee in Melbourne. Drie jaar geleden leek hij zijn laatste duel gespeeld te hebben op de Australian Open. Er werd zelfs al afscheid van hem genomen, maar na een heupoperatie gaf Murray zijn carrière toch een vervolg.
Wildcard
De Schot, de mondiale nummer 113, ontving voor deze editie een wildcard. Hij was het toernooi begonnen met een zege op de Georgiër Nikoloz Basilasjvili. In aanloop naar de Australian Open was hij finalist in Sydney.
Tussen 2010 en 2016 stond Murray vijf keer in de eindstrijd in Australië, maar hij pakte er nooit de titel.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
52 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone heeft op de reuzenslalom haar tweede gouden medaille van de Winterspelen in eigen land gewonnen. De 35-jarige regerend wereldkampioene had na de eerste manche een voorsprong van 34 honderdsten van een seconde, die bouwde ze in de tweede manche uit tot 62 honderdsten. De Zweedse titelverdedigster Sara Hector en de Noorse Thea Stjernesund grepen met exact dezelfde tijd het zilver.
57 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
5 uur geleden