Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Murray verliest in drie sets van Japanse qualifier

Murray verliest in drie sets van Japanse qualifier

MELBOURNE (ANP) - Andy Murray is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van de Australian Open. De vijfvoudig finalist moest met 6-4 6-4 6-4 zijn meerdere erkennen in de Japanse qualifier Taro Daniel, de nummer 120 van de wereld.

Daniel (28), die vorig jaar nog enige tijd werd begeleid door de Nederlandse coach Sven Groeneveld, besloot het 2 uur en 48 minuten durende duel met een succesvolle service-volley-actie.

De 34-jarige Murray deed voor het eerst sinds 2019 weer mee in Melbourne. Drie jaar geleden leek hij zijn laatste duel gespeeld te hebben op de Australian Open. Er werd zelfs al afscheid van hem genomen, maar na een heupoperatie gaf Murray zijn carrière toch een vervolg.

Wildcard

De Schot, de mondiale nummer 113, ontving voor deze editie een wildcard. Hij was het toernooi begonnen met een zege op de Georgiër Nikoloz Basilasjvili. In aanloop naar de Australian Open was hij finalist in Sydney.

Tussen 2010 en 2016 stond Murray vijf keer in de eindstrijd in Australië, maar hij pakte er nooit de titel.

Meer uit Sport

Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

6 minuten geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

18 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

18 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

20 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

21 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

21 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

1 dag geleden