Murray verliest in drie sets van Japanse qualifier
MELBOURNE (ANP) - Andy Murray is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van de Australian Open. De vijfvoudig finalist moest met 6-4 6-4 6-4 zijn meerdere erkennen in de Japanse qualifier Taro Daniel, de nummer 120 van de wereld.
Daniel (28), die vorig jaar nog enige tijd werd begeleid door de Nederlandse coach Sven Groeneveld, besloot het 2 uur en 48 minuten durende duel met een succesvolle service-volley-actie.
De 34-jarige Murray deed voor het eerst sinds 2019 weer mee in Melbourne. Drie jaar geleden leek hij zijn laatste duel gespeeld te hebben op de Australian Open. Er werd zelfs al afscheid van hem genomen, maar na een heupoperatie gaf Murray zijn carrière toch een vervolg.
Wildcard
De Schot, de mondiale nummer 113, ontving voor deze editie een wildcard. Hij was het toernooi begonnen met een zege op de Georgiër Nikoloz Basilasjvili. In aanloop naar de Australian Open was hij finalist in Sydney.
Tussen 2010 en 2016 stond Murray vijf keer in de eindstrijd in Australië, maar hij pakte er nooit de titel.
Meer uit Sport
PAU (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar zal donderdag niet meer opstappen voor de zesde etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn Spaanse ploeg Caja Rural. De 26-jarige Tour-debutant ging woensdag hard onderuit tijdens de vijfde rit.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is voor het eerst doorgedrongen tot de halve finales op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 6-4 6-2 te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereldranglijst. Hij treft in de halve finales de Brit Arthur Fery, die de Italiaan Flavio Cobolli versloeg.
12 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij vindt zijn eerste ritzege in de Tour de France "extra mooi" door zijn moeizame voorbereiding. De 24-jarige Numansdorper kende een zwaar voorjaar door een virusinfectie en reed pas eind mei zijn eerste koers voor zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM. "Zeker begin dit jaar zag het hier niet naar uit, maar ik ben er toch in blijven geloven. Ik ben stap voor stap gegroeid naar dit niveau", zei Kooij voor de camera van de NOS.
12 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft zijn eerste ritzege geboekt in de Tour de France. De 24-jarige debutant van Decathlon CMA CGM was in het Zuid-Franse Pau in de vijfde etappe de snelste in een rommelige massasprint, de eerste van deze Ronde van Frankrijk. De Duitser Max Kanter reed na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mike Teunissen naar de tweede plaats, de Belg Tim Merlier werd derde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.
14 uur geledenLANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
1 dag geleden