Murray verliest in drie sets van Japanse qualifier
MELBOURNE (ANP) - Andy Murray is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken van de Australian Open. De vijfvoudig finalist moest met 6-4 6-4 6-4 zijn meerdere erkennen in de Japanse qualifier Taro Daniel, de nummer 120 van de wereld.
Daniel (28), die vorig jaar nog enige tijd werd begeleid door de Nederlandse coach Sven Groeneveld, besloot het 2 uur en 48 minuten durende duel met een succesvolle service-volley-actie.
De 34-jarige Murray deed voor het eerst sinds 2019 weer mee in Melbourne. Drie jaar geleden leek hij zijn laatste duel gespeeld te hebben op de Australian Open. Er werd zelfs al afscheid van hem genomen, maar na een heupoperatie gaf Murray zijn carrière toch een vervolg.
Wildcard
De Schot, de mondiale nummer 113, ontving voor deze editie een wildcard. Hij was het toernooi begonnen met een zege op de Georgiër Nikoloz Basilasjvili. In aanloop naar de Australian Open was hij finalist in Sydney.
Tussen 2010 en 2016 stond Murray vijf keer in de eindstrijd in Australië, maar hij pakte er nooit de titel.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
4 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
8 uur geleden