
Murray treft Medvedev in finale Doha na vierde zege in drie sets
DOHA (ANP) - Tennisser Andy Murray heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Doha. De 35-jarige Schot won in Qatar zijn vierde partij op rij in drie sets en neemt het in de finale op tegen de Rus Daniil Medvedev.
Murray won na bijna tweeënhalf uur van de Tsjech Jiri Lehecka, de nummer 52 van de wereldranglijst: 6-0 3-6 7-6 (6). De Schot, zelf de nummer 70 van de ATP-ranking, had eerder in Doha in drie sets gewonnen van Lorenzo Sonego, Alexander Zverev en van Alexandre Müller, die eerder Botic van de Zandschulp had uitgeschakeld.
Medvedev was in twee sets te sterk voor Félix Auger-Aliassime uit Canada. De Rus die afgelopen zondag de vijftigste editie van het ABN AMRO Open had gewonnen, won met 6-4 7-6(7). In de tiebreak werkte Medvedv drie setpoints van de Canadees weg en sloeg toe op zijn eerste matchpoint.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Kimberley Le Court heeft verrassend de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik voor vrouwen gewonnen. Le Court, geboren op Mauritius, versloeg in de sprint haar drie medevluchtsters. De Nederlandse Puck Pieterse, woensdag nog winnares in de Waalse Pijl, werd tweede. Haar landgenote Demi Vollering finishte als derde.
21 minuten geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar gaat met een gerust hart op vakantie nadat hij Luik-Bastenaken-Luik overtuigend naar zijn hand had gezet. "Het voelt goed om dit voorjaar zo af te sluiten", sprak de Sloveen van UAE Team Emirates in het flashinterview, kort nadat hij zegevierend de finish in Luik was gepasseerd. In de zeven eendaagse wielerkoersen die hij dit voorjaar reed eindigde hij nooit buiten de top 3.
1 uur geledenLUIK (ANP) - Na zijn zege in de Waalse Pijl van woensdag heeft Tadej Pogacar vier dagen later ook Luik-Bastenaken-Luik gewonnen, De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates was in de laatste voorjaarsklassieker opnieuw een klasse apart. Pogacar versnelde op de Côte de la Redoute, zo'n 35 kilometer voor de finish, en reed daarna solo naar de finish. Het was na 2021 en 2024 de derde keer dat hij de Waalse koers won.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manager Jos Hermens kan leven met de derde plaats van Sifan Hassan in de marathon van Londen. "Het mag best een keertje minder gaan. Zij denkt een beetje als een wielrenner. Ze vindt het niet erg om eens te verliezen", zei hij aan de finish van de wedstrijd over 42,195 kilometer in de Engelse hoofdstad.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sifan Hassan erkende na haar derde plaats in de marathon van Londen dat er twee beter waren. "Zij hebben slim gelopen. Ze zagen dat ik het moeilijk had bij de drankposten en versnelden dan", zei de olympisch kampioene over winnares Tigst Assefa en nummer twee Joyciline Jepkosgei.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Abdi Nageeye liep in de marathon van Londen een Nederlands record van 2.04.20, maar hij was na afloop niet tevreden. "Na 39 kilometer schoot de kramp in mijn linkerbeen en dat heeft me het podium gekost. Sprinten met kramp gaat niet", zei de 36-jarige Nederlander na afloop van de wedstrijd over 42,195 kilometer in de Engelse hoofdstad.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev zal zijn titel op het masterstoernooi van Madrid niet prolongeren. De Kazach Alexander Boeblik was in de derde ronde in drie sets te sterk voor de nummer 7 van de plaatsingslijst. De setstanden waren 6-4 0-6 en 6-4.
4 uur geleden