
Murray: Olympische Spelen kunnen hoop bieden
TOKIO (ANP/RTR) - Andy Murray hoopt dat de Olympische Spelen in Tokio hoop bieden aan mensen die in de afgelopen maanden getroffen zijn door de gevolgen van het coronavirus. De Britse tennisser, die de olympische titel verdedigt, noemt het doorgaan van het grootste sportevenement van groot belang. "Het overwinnen van barrières en moeilijkheden is wat competitie op dit niveau definieert, de ups en de downs. Voor degenen die nog steeds het ergste van de pandemie meemaken en anderen die het afgelopen jaar zoveel hebben verloren, kunnen deze Spelen een baken van hoop zijn", aldus Murray in een e-mail aan persbureau Reuters.
"De Spelen zijn de grootste competitie ter wereld en als atleten trainen we hard voor dit soort momenten", vervolgt Murray. "Tokio 2020 in 2021 is uniek, het valt tijdens de pandemie en we hebben ongelooflijke veerkracht gezien van atleten, fans en alle betrokkenen om dit mogelijk te maken. Op zoveel manieren is het nu belangrijker dan ooit dat mensen over de hele wereld opnieuw contact kunnen maken met de rauwe emotie van sport, ongelooflijke prestaties kunnen zien en de prestatie van atleten van over de hele wereld kunnen vieren."
De 34-jarige Murray is op zijn weg terug na een heupoperatie in 2019. Hij kijkt er naar uit om zijn titel te verdedigen. "Mijn doel is om te proberen een medaille te winnen", aldus de Brit, die goud won in het enkelspel in 2012 en 2016.
Meer uit Sport
VLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
4 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
9 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
22 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
1 dag geleden