Murray hervat training na operatie en hoopt op Wimbledon
LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Andy Murray heeft Wimbledon nog niet uit zijn hoofd gezet, ondanks berichten dat hij zich al zou hebben teruggetrokken. De Schot is geopereerd aan zijn rug en traint weer.
De ATP meldde eerder dat de tweevoudig Wimbledon-winnaar het toernooi zou overslaan, maar die post werd snel verwijderd. Murray heeft naar eigen zeggen nog niets besloten: "Ik wacht tot de laatste minuut om te kijken of ik kan spelen. Ik heb het recht dat te doen", zei de 37-jarige Murray tegenover Britse media.
"Het is niet duidelijk of ik 100 procent klaar ben om te spelen. Dat is de situatie. Maar het is waarschijnlijker om nu te zeggen dat ik het enkelspeltoernooi niet ga halen." Het is geen geheim dat hij sowieso graag meedoet in het dubbelspel, samen met zijn broer Jamie.
Laatste seizoen
Murray trok zich vorige week terug bij het toernooi van Queen's. Hij moest opgeven in zijn partij tegen de Australiër Jordan Thompson. Direct daarna onderging hij een operatie. "Het is de vraag of ik het risico wil nemen", zegt Murray, die waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als prof, over zijn Wimbledon-deelname dit jaar.
Het derde grandslamtoernooi van het jaar start op 1 juli.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
14 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geleden