Murray: Griekspoor verdiende de zege
MADRID (ANP) - Andy Murray erkende na afloop van zijn zwaarbevochten overwinning op Tallon Griekspoor (6-7 6-4 7-6) in de Daviscup Finals dat hij "goed was weggekomen". De voormalig nummer 1 van de wereld, tweevoudig winnaar van Wimbledon, sprak vol lof over de 23-jarige Nederlander.
"Tallon is een gevaarlijke speler, die verdiende om deze wedstrijd te winnen. Hij dicteerde het spel", aldus Murray (32). "Je kent je tegenstander niet en dat is heel vreemd. Ik ben trots op mezelf, want ik stond niet goed te spelen en toch heb ik de wedstrijd weten te winnen. Het was een zware partij in een geweldige atmosfeer."
Aanvankelijk dacht Murray dat hij zou aantreden tegen Botic van de Zandschulp, maar de Nederlandse captain Paul Haarhuis verving die naam voor die van Griekspoor. "Ik had dus heel weinig tijd om mij voor te bereiden op Griekspoor. Dat is op de ATP Tour heel anders, want dan heb je een dag de tijd om informatie over je tegenstander te vergaren. Wij dachten ook dat Tallon geblesseerd was."
Meer uit Sport
NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.
2 uur geledenNEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.
3 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).
6 uur geledenVICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
10 uur geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
1 dag geleden