Murray en Clijsters met wildcard naar US Open
NEW YORK (ANP) - Oud-winnaars Andy Murray en Kim Clijsters hebben een wildcard ontvangen voor de US Open. Dat heeft de organisatie van het tennistoernooi in New York bekendgemaakt.
De 33-jarige Murray is door een slepende heupblessure afgezakt naar de 129e plaats van de wereldranglijst. De Schot was twee jaar geleden voor het laatst actief op het grand slam op hardcourt.
De 37-jarige Clijsters keerde in februari van dit jaar terug op de tennisbaan. De Belgische speelde in 2012 voor het laatst op de US Open. Murray en Clijsters zijn ook uitgenodigd voor het Masters-toernooi van Cincinnati.
De US Open beginnen op 31 augustus, onder strikte veiligheidsregels vanwege het coronavirus. Niet alle topspelers hebben zin om naar New York te komen. Titelhouder Rafael Nadal en Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld bij de vrouwen, hebben zich afgemeld. Kiki Bertens staat wel op de deelnemerslijst, maar wacht tot het laatste moment met haar keuze of ze daadwerkelijk afreist naar de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
20 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden