Murray boos over lange toiletpauze van Tsitsipas
NEW YORK (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich in de openingsronde van de US Open in vijf sets langs Andy Murray geknokt. Na afloop was de Schot vooral ontstemd over de lange toiletpauze die de Griek volgens zijn tegenstander op een tactisch moment had genomen en daarmee de partij had beïnvloed.
De Griekse outsider voor de titel op de US Open maakte tegen drievoudig grandslamkampioen Andy Murray een 2-1-achterstand in sets ongedaan: 2-6 7-6 (9/7) 3-6 6-3 6-4. De partij duurde liefst 4 uur en 49 minuten.
De Griek bleef voorafgaand aan de beslissende set acht minuten weg voor een toiletpauze, zoals hij dat op het toernooi van Cincinnati onlangs tegen Alexander Zverev ook al deed, tot ergernis van de Duitser. Murray zei dat hij gewaarschuwd was voor dit soort onderbrekingen bij Tsitispas, als die het gevoel heeft dat de wedstrijd uit zijn handen glipt. Na de derde set had de Griek ook al een medische time-out aangevraagd.
Geen toeval
"Ik denk dat hij een geweldige speler is, maar ik heb nul tijd voor dit soort gedoe", zei Murray. "Ik heb mijn respect voor hem verloren. Als je in een zware wedstrijd zoals deze ineens zeven, acht minuten stopt, dan raak je eruit. Het kan geen toeval zijn dat dat gebeurt op zulke momenten. Ik baal want ik voelde dat het de uitkomst van deze partij heeft beïnvloed. Ik zeg niet dat ik anders had gewonnen, maar het had wel invloed op wat er gebeurde na die onderbrekingen."
Tsitsipas zei dat hij alles volgens de regels heeft gedaan. Er zijn ook geen regels over maximale tijd van toiletpauzes. "Ik geloof niet dat ik regels heb geschonden", zei hij. "Ik speel volgens de regels en volgens wat de ATP zegt dat toegestaan is. Als hij iets tegen me wil zeggen, dan moeten we dat met elkaar bespreken om eruit te komen wat er mis is gegaan."
De 23-jarige Tsitsipas is als derde geplaatst in New York. Na zijn finaleplaats op Roland Garros geldt hij als een belangrijke outsider voor de titel.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
10 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
21 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden