Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Murray boos over lange toiletpauze van Tsitsipas

Murray boos over lange toiletpauze van Tsitsipas

NEW YORK (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich in de openingsronde van de US Open in vijf sets langs Andy Murray geknokt. Na afloop was de Schot vooral ontstemd over de lange toiletpauze die de Griek volgens zijn tegenstander op een tactisch moment had genomen en daarmee de partij had beïnvloed.

De Griekse outsider voor de titel op de US Open maakte tegen drievoudig grandslamkampioen Andy Murray een 2-1-achterstand in sets ongedaan: 2-6 7-6 (9/7) 3-6 6-3 6-4. De partij duurde liefst 4 uur en 49 minuten.

De Griek bleef voorafgaand aan de beslissende set acht minuten weg voor een toiletpauze, zoals hij dat op het toernooi van Cincinnati onlangs tegen Alexander Zverev ook al deed, tot ergernis van de Duitser. Murray zei dat hij gewaarschuwd was voor dit soort onderbrekingen bij Tsitispas, als die het gevoel heeft dat de wedstrijd uit zijn handen glipt. Na de derde set had de Griek ook al een medische time-out aangevraagd.

Geen toeval

"Ik denk dat hij een geweldige speler is, maar ik heb nul tijd voor dit soort gedoe", zei Murray. "Ik heb mijn respect voor hem verloren. Als je in een zware wedstrijd zoals deze ineens zeven, acht minuten stopt, dan raak je eruit. Het kan geen toeval zijn dat dat gebeurt op zulke momenten. Ik baal want ik voelde dat het de uitkomst van deze partij heeft beïnvloed. Ik zeg niet dat ik anders had gewonnen, maar het had wel invloed op wat er gebeurde na die onderbrekingen."

Tsitsipas zei dat hij alles volgens de regels heeft gedaan. Er zijn ook geen regels over maximale tijd van toiletpauzes. "Ik geloof niet dat ik regels heb geschonden", zei hij. "Ik speel volgens de regels en volgens wat de ATP zegt dat toegestaan is. Als hij iets tegen me wil zeggen, dan moeten we dat met elkaar bespreken om eruit te komen wat er mis is gegaan."

De 23-jarige Tsitsipas is als derde geplaatst in New York. Na zijn finaleplaats op Roland Garros geldt hij als een belangrijke outsider voor de titel.

Meer uit Sport

Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

9 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

19 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

21 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

21 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

22 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

22 uur geleden