Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Murray boos over lange toiletpauze van Tsitsipas

Murray boos over lange toiletpauze van Tsitsipas

NEW YORK (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft zich in de openingsronde van de US Open in vijf sets langs Andy Murray geknokt. Na afloop was de Schot vooral ontstemd over de lange toiletpauze die de Griek volgens zijn tegenstander op een tactisch moment had genomen en daarmee de partij had beïnvloed.

De Griekse outsider voor de titel op de US Open maakte tegen drievoudig grandslamkampioen Andy Murray een 2-1-achterstand in sets ongedaan: 2-6 7-6 (9/7) 3-6 6-3 6-4. De partij duurde liefst 4 uur en 49 minuten.

De Griek bleef voorafgaand aan de beslissende set acht minuten weg voor een toiletpauze, zoals hij dat op het toernooi van Cincinnati onlangs tegen Alexander Zverev ook al deed, tot ergernis van de Duitser. Murray zei dat hij gewaarschuwd was voor dit soort onderbrekingen bij Tsitispas, als die het gevoel heeft dat de wedstrijd uit zijn handen glipt. Na de derde set had de Griek ook al een medische time-out aangevraagd.

Geen toeval

"Ik denk dat hij een geweldige speler is, maar ik heb nul tijd voor dit soort gedoe", zei Murray. "Ik heb mijn respect voor hem verloren. Als je in een zware wedstrijd zoals deze ineens zeven, acht minuten stopt, dan raak je eruit. Het kan geen toeval zijn dat dat gebeurt op zulke momenten. Ik baal want ik voelde dat het de uitkomst van deze partij heeft beïnvloed. Ik zeg niet dat ik anders had gewonnen, maar het had wel invloed op wat er gebeurde na die onderbrekingen."

Tsitsipas zei dat hij alles volgens de regels heeft gedaan. Er zijn ook geen regels over maximale tijd van toiletpauzes. "Ik geloof niet dat ik regels heb geschonden", zei hij. "Ik speel volgens de regels en volgens wat de ATP zegt dat toegestaan is. Als hij iets tegen me wil zeggen, dan moeten we dat met elkaar bespreken om eruit te komen wat er mis is gegaan."

De 23-jarige Tsitsipas is als derde geplaatst in New York. Na zijn finaleplaats op Roland Garros geldt hij als een belangrijke outsider voor de titel.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

8 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

9 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

11 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

14 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

14 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

15 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

22 uur geleden