Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Munich Re: zware stormen stuwden verzekeringsverliezen in 2023

Munich Re: zware stormen stuwden verzekeringsverliezen in 2023

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Verzekeraars hebben vorig jaar 95 miljard dollar moeten uitkeren als gevolg van schade door natuurrampen. Dat meldt herverzekeraar Munich Re op basis van een marktanalyse. Dat bedrag is lager dan de 125 miljard dollar in 2022, maar is nog altijd bovengemiddeld hoog. Met name zware stormen in Noord-Amerika en Europa leken volgens Munich Re "verwoestender dan ooit".

Het gemiddelde verzekerde schadebedrag over de afgelopen tien jaar lag op 90 miljard dollar. Over de afgelopen dertig jaar was dat 57 miljard dollar, wat de 95 miljard dollar uit 2023 dus flink overstijgt. De totale schade door natuurrampen kwam voor 2023 uit op 250 miljard dollar. Dat bedrag was vergelijkbaar met dat van 2022.

Wat volgens Munich Re opvallend was, waren niet de grote afzonderlijke gebeurtenissen, maar vooral de relatief grote hoeveelheid zware stormen in de Verenigde Staten en Europa. "Dergelijke verliezen door onweersstormen zijn nog nooit eerder geregistreerd in de VS of in Europa", stelt Munich Re. In Noord-Amerika kwam de totale verzekerde schade het afgelopen jaar uit op 50 miljard dollar, in Europa was dat 8 miljard dollar.

Hagelbuien

"Veel wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat klimaatverandering zwaar weer met zware hagelbuien in de hand werkt. Ook de schadestatistieken van onweersbuien in Noord-Amerika en andere regio's vertonen een stijgende trend", constateert de herverzekeraar.

De meest verwoestende gebeurtenissen in 2023 waren de aardbevingen in Turkije en Syrië. Volgens Munich Re bedroeg de schade in de getroffen gebieden zo'n 50 miljard dollar, omgerekend bijna 46 miljard euro. Daarvan was 5,5 miljard dollar aan schade gedekt door verzekeraars.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

6 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

9 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

10 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

11 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

13 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

15 uur geleden