'Mummie' Roglic start in vierde etappe Tour de France
REDON (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic gaat ondanks zijn verwondingen gewoon van start in de vierde etappe van de Tour de France. De kopman van Jumbo-Visma zette een foto op Instagram waarop te zien is dat hij bijna volledig is ingepakt met pleisters en verband, vanwege de verwondingen die hij een dag eerder opliep bij een valpartij in de derde etappe.
"Deze mummie zal aan de start staan vandaag", schreef Roglic bij de foto, waarop hij zijn duim opsteekt. "We zullen zien hoe het gaat." Daarbij zette hij een emoji van gekruiste vingers.
"De situatie is verre van goed", aldus de Sloveen, die in de etappe op bijna 1,5 minuut van ritwinnaar Tim Merlier binnenkwam. "Maar ik moest glimlachen toen ik alle goede wensen en berichten las die zijn gestuurd." De Sloveen eindigde vorig jaar als tweede in de Tour, achter landgenoot Tadej Pogacar. Hij behoort ook dit jaar tot de favorieten voor de eindzege.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
28 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
16 uur geleden