Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Multiscope: Aantal licht elektrische voertuigen neemt toe

Multiscope: Aantal licht elektrische voertuigen neemt toe

DEN BOSCH (ANP) - In Nederland rijden zo’n 405.000 licht elektrische voertuigen rond, meldt marktonderzoeker Multiscope op basis van onderzoek onder ruim 3200 Nederlanders. Dat zijn er 42.000 meer dan een jaar geleden. In de meeste gevallen gaat het om een elektrische scooter of step.

Multiscope spreekt van een beperkte stijging die mogelijk te maken heeft met wettelijke beperkingen die gelden voor dit soort vervoermiddelen op de openbare weg. Dit kan de aanschaf ervan ontmoedigen, aldus de marktonderzoeker.

Het grootste deel van de bezitters van een licht elektrisch voertuig (lev) heeft een elektrische scooter (30 procent). Dat komt neer op 126.000 exemplaren. 29 procent heeft een elektrische step, dat zijn er ruim 117.000. Daarna bezit men het vaakst een personal transporter, zoals een Segway (26 procent). Minder vaak wordt gekozen voor een monowheel (9 procent) of balanceerbord zonder stuur (7 procent).

Ook het komende jaar neemt het aantal lev's waarschijnlijk nauwelijks toe, ongeveer twee procent van de Nederlanders zegt er een te willen aanschaffen. De meeste interesse gaat daarbij uit naar een elektrische scooter (43 procent). Mogelijk groeit het aantal lev-bezitters wel in de toekomst. Drie op de tien Nederlanders zeggen niet binnen een jaar, maar wel op termijn een dergelijk voertuig te willen kopen.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

6 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

6 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

6 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

6 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

10 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

10 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

11 uur geleden