Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Multimiljardair Bezos schenkt Obama-stichting 100 miljoen dollar

Multimiljardair Bezos schenkt Obama-stichting 100 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Multimiljardair Jeff Bezos heeft de stichting van de Amerikaanse ex-president Barack Obama 100 miljoen dollar (89 miljoen euro) geschonken. Het is de grootste donatie die de organisatie volgens eigen zeggen ooit heeft ontvangen. Met het geld kan de stichting haar steun aan "leiders van morgen" in de Verenigde Staten en de rest van de wereld uitbreiden met bijvoorbeeld opleidingen.

Met de donatie wil Amazon-oprichter Bezos de zwarte burgerrechtenactivist en parlementariër John Lewis eren die vorig jaar stierf. Dankzij de schenking wordt de plaza van het in aanbouw zijnde Obama Presidential Center in de stad Chicago vernoemd naar Lewis.

"Burgerrechtenactivisten verdienen een speciale plaats in het pantheon van helden", citeert de stichting Bezos, die als een van de rijkste personen ter wereld geldt. Lewis was "een groot Amerikaans leider en een man van buitengewoon fatsoen en moed".

Meer uit Buitenland

Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

2 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

4 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

4 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

6 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

6 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

6 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden