Multimiljardair Bezos schenkt Obama-stichting 100 miljoen dollar
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Multimiljardair Jeff Bezos heeft de stichting van de Amerikaanse ex-president Barack Obama 100 miljoen dollar (89 miljoen euro) geschonken. Het is de grootste donatie die de organisatie volgens eigen zeggen ooit heeft ontvangen. Met het geld kan de stichting haar steun aan "leiders van morgen" in de Verenigde Staten en de rest van de wereld uitbreiden met bijvoorbeeld opleidingen.
Met de donatie wil Amazon-oprichter Bezos de zwarte burgerrechtenactivist en parlementariër John Lewis eren die vorig jaar stierf. Dankzij de schenking wordt de plaza van het in aanbouw zijnde Obama Presidential Center in de stad Chicago vernoemd naar Lewis.
"Burgerrechtenactivisten verdienen een speciale plaats in het pantheon van helden", citeert de stichting Bezos, die als een van de rijkste personen ter wereld geldt. Lewis was "een groot Amerikaans leider en een man van buitengewoon fatsoen en moed".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
41 minuten geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
42 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
13 uur geleden