Multimiljardair Bezos schenkt Obama-stichting 100 miljoen dollar
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Multimiljardair Jeff Bezos heeft de stichting van de Amerikaanse ex-president Barack Obama 100 miljoen dollar (89 miljoen euro) geschonken. Het is de grootste donatie die de organisatie volgens eigen zeggen ooit heeft ontvangen. Met het geld kan de stichting haar steun aan "leiders van morgen" in de Verenigde Staten en de rest van de wereld uitbreiden met bijvoorbeeld opleidingen.
Met de donatie wil Amazon-oprichter Bezos de zwarte burgerrechtenactivist en parlementariër John Lewis eren die vorig jaar stierf. Dankzij de schenking wordt de plaza van het in aanbouw zijnde Obama Presidential Center in de stad Chicago vernoemd naar Lewis.
"Burgerrechtenactivisten verdienen een speciale plaats in het pantheon van helden", citeert de stichting Bezos, die als een van de rijkste personen ter wereld geldt. Lewis was "een groot Amerikaans leider en een man van buitengewoon fatsoen en moed".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.
26 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.
3 uur geledenASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.
6 uur geleden