Müller wil met Bayern winnen voor overleden Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München wil de wedstrijd tegen Hoffenheim winnen voor de overleden clublegende Franz Beckenbauer. Dat zei Bayern-middenvelder Thomas Müller in aanloop naar het competitieduel van vrijdagavond. "Het respect voor de persoonlijkheid, de voetbalfiguur en de persoon is immens", aldus Müller in een video op Instagram.
Beckenbauer, die als speler en trainer wereldkampioen werd met Duitsland, overleed zondag op 78-jarige leeftijd. Hij wordt gezien als een van de beste spelers die Duitsland ooit heeft gehad. Müller speelt de wedstrijd tegen Hoffenheim naar eigen zeggen met gemengde gevoelens. "Ik denk dat je de invloed van Beckenbauer op de club ook zal voelen in het stadion. We moeten ons aan elkaar optrekken en de wedstrijd voor hem winnen. Beckenbauer speelde voor Bayern en maakte de club beroemd, net als dat hij Duitsland beroemd maakte als voetballand."
De spelers van Bayern München dragen tegen Hoffenheim zwarte rouwbanden. Ook is er voor de wedstrijd een minuut stilte. Volgende week vrijdag wordt er ook nog een herdenkingsdienst gehouden.
Recordkampioen
Beckenbauer speelde 427 voor de Duitse recordkampioen en scoorde daarin zestig keer. Daarnaast scoorde hij veertien keer in 103 interlands voor het toenmalige West-Duitsland, dat in 1974 wereldkampioen werd. In de finale werd Nederland verslagen.
De wedstrijd tegen Hoffenheim begint vrijdagavond om 20.30 uur.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
17 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
17 uur geleden