Müller wil met Bayern winnen voor overleden Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München wil de wedstrijd tegen Hoffenheim winnen voor de overleden clublegende Franz Beckenbauer. Dat zei Bayern-middenvelder Thomas Müller in aanloop naar het competitieduel van vrijdagavond. "Het respect voor de persoonlijkheid, de voetbalfiguur en de persoon is immens", aldus Müller in een video op Instagram.
Beckenbauer, die als speler en trainer wereldkampioen werd met Duitsland, overleed zondag op 78-jarige leeftijd. Hij wordt gezien als een van de beste spelers die Duitsland ooit heeft gehad. Müller speelt de wedstrijd tegen Hoffenheim naar eigen zeggen met gemengde gevoelens. "Ik denk dat je de invloed van Beckenbauer op de club ook zal voelen in het stadion. We moeten ons aan elkaar optrekken en de wedstrijd voor hem winnen. Beckenbauer speelde voor Bayern en maakte de club beroemd, net als dat hij Duitsland beroemd maakte als voetballand."
De spelers van Bayern München dragen tegen Hoffenheim zwarte rouwbanden. Ook is er voor de wedstrijd een minuut stilte. Volgende week vrijdag wordt er ook nog een herdenkingsdienst gehouden.
Recordkampioen
Beckenbauer speelde 427 voor de Duitse recordkampioen en scoorde daarin zestig keer. Daarnaast scoorde hij veertien keer in 103 interlands voor het toenmalige West-Duitsland, dat in 1974 wereldkampioen werd. In de finale werd Nederland verslagen.
De wedstrijd tegen Hoffenheim begint vrijdagavond om 20.30 uur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
4 uur geleden