Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Müller wil met Bayern winnen voor overleden Beckenbauer

Müller wil met Bayern winnen voor overleden Beckenbauer

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München wil de wedstrijd tegen Hoffenheim winnen voor de overleden clublegende Franz Beckenbauer. Dat zei Bayern-middenvelder Thomas Müller in aanloop naar het competitieduel van vrijdagavond. "Het respect voor de persoonlijkheid, de voetbalfiguur en de persoon is immens", aldus Müller in een video op Instagram.

Beckenbauer, die als speler en trainer wereldkampioen werd met Duitsland, overleed zondag op 78-jarige leeftijd. Hij wordt gezien als een van de beste spelers die Duitsland ooit heeft gehad. Müller speelt de wedstrijd tegen Hoffenheim naar eigen zeggen met gemengde gevoelens. "Ik denk dat je de invloed van Beckenbauer op de club ook zal voelen in het stadion. We moeten ons aan elkaar optrekken en de wedstrijd voor hem winnen. Beckenbauer speelde voor Bayern en maakte de club beroemd, net als dat hij Duitsland beroemd maakte als voetballand."

De spelers van Bayern München dragen tegen Hoffenheim zwarte rouwbanden. Ook is er voor de wedstrijd een minuut stilte. Volgende week vrijdag wordt er ook nog een herdenkingsdienst gehouden.

Recordkampioen

Beckenbauer speelde 427 voor de Duitse recordkampioen en scoorde daarin zestig keer. Daarnaast scoorde hij veertien keer in 103 interlands voor het toenmalige West-Duitsland, dat in 1974 wereldkampioen werd. In de finale werd Nederland verslagen.

De wedstrijd tegen Hoffenheim begint vrijdagavond om 20.30 uur.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

5 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

5 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

8 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

9 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

9 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

12 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

15 uur geleden