Müller wil met Bayern winnen voor overleden Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München wil de wedstrijd tegen Hoffenheim winnen voor de overleden clublegende Franz Beckenbauer. Dat zei Bayern-middenvelder Thomas Müller in aanloop naar het competitieduel van vrijdagavond. "Het respect voor de persoonlijkheid, de voetbalfiguur en de persoon is immens", aldus Müller in een video op Instagram.
Beckenbauer, die als speler en trainer wereldkampioen werd met Duitsland, overleed zondag op 78-jarige leeftijd. Hij wordt gezien als een van de beste spelers die Duitsland ooit heeft gehad. Müller speelt de wedstrijd tegen Hoffenheim naar eigen zeggen met gemengde gevoelens. "Ik denk dat je de invloed van Beckenbauer op de club ook zal voelen in het stadion. We moeten ons aan elkaar optrekken en de wedstrijd voor hem winnen. Beckenbauer speelde voor Bayern en maakte de club beroemd, net als dat hij Duitsland beroemd maakte als voetballand."
De spelers van Bayern München dragen tegen Hoffenheim zwarte rouwbanden. Ook is er voor de wedstrijd een minuut stilte. Volgende week vrijdag wordt er ook nog een herdenkingsdienst gehouden.
Recordkampioen
Beckenbauer speelde 427 voor de Duitse recordkampioen en scoorde daarin zestig keer. Daarnaast scoorde hij veertien keer in 103 interlands voor het toenmalige West-Duitsland, dat in 1974 wereldkampioen werd. In de finale werd Nederland verslagen.
De wedstrijd tegen Hoffenheim begint vrijdagavond om 20.30 uur.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
13 uur geleden