Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mulier Instituut: steeds minder Nederlanders zwemmen

Mulier Instituut: steeds minder Nederlanders zwemmen

UTRECHT (ANP) - Steeds minder Nederlanders zwemmen wel eens, meldt het Mulier Instituut. 54 procent van de mensen ging vorig jaar wel eens zwemmen, blijkt uit het onderzoek waarvoor 1506 mensen van 16 jaar en ouder zijn bevraagd. In 2019 en 2017 was dat nog 70 procent.

Mensen die zwemmen, doen dat het vaakst in een overdekt zwembad. Gemiddeld gaan zwemmers acht keer per jaar het water in, aldus het instituut dat onderzoek doet naar sport en bewegen. Het merendeel van de mensen zegt verder dat een zwembad een basisvoorziening moet zijn in een gemeente. Een zwembad is volgens hen vooral belangrijk voor de zwemvaardigheid van kinderen.

Verder valt op dat minder mensen zwemdiploma C nodig vinden om veilig te zwemmen. In 2017 vond nog 21 procent van de mensen dat diploma nodig, nu is dat nog 14 procent. Een derde van de mensen vindt dat een A-diploma genoeg is om veilig te zwemmen. Dat was 27 procent in 2017.

Volgens de Nationale Norm Zwemveiligheid is zwemdiploma C nodig om veilig te kunnen zwemmen.

Meer uit Binnenland

Eisen tot dertig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB.

27 minuten geleden
Brug A28 uiterlijk donderdagavond weer open

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.

1 uur geleden
Veel meer asielzoekers van Ter Apel naar noodnachtopvang

TER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.

1 uur geleden
Friesland heeft extra gemaal nodig om in 2050 droog te blijven

LEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.

1 uur geleden
Deze week opnieuw inloopbijeenkomsten in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Ook deze week zijn er inloopbijeenkomsten in het Gelderse Overasselt, waar inwoners vorige week te maken kregen met een grote schietpartij. De samenkomsten zijn bedoeld voor mensen die misschien hun verhaal kwijt willen, vragen hebben of willen praten over wat ze hebben meegemaakt met Slachtofferhulp Nederland.

1 uur geleden
Advocaat: procedure van Ongehoord Nederland kan jaren duren

DEN HAAG (ANP) - Het kan nog jaren duren voordat Ongehoord Nederland (ON!) definitief uit het publieke bestel verdwijnt. Dat zegt Radboud Ribbert, advocaat gespecialiseerd in mediarecht, tegen het ANP. Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de vergunning van aspirant-omroep ON! in te trekken, maar dat betekent niet dat de omroep ook snel van de buis is.

2 uur geleden
Minister: ik moet licentie ON! intrekken na oordeel commissariaat

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert zegt geen andere keus te hebben dan de erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken nadat het Commissariaat voor de Media heeft geoordeeld dat de omroep zich structureel niet aan de wet houdt. "Na een dergelijk zwaar oordeel moet de minister volgende de mediawet de erkenning van een omroep intrekken", schrijft ze. Als extra argumenten draagt de D66-minister aan dat de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) heeft verzocht om in te grijpen en dat het commissariaat binnen één jaar twee sancties heeft opgelegd.

2 uur geleden