Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mulier Instituut: steeds minder Nederlanders zwemmen

Mulier Instituut: steeds minder Nederlanders zwemmen

UTRECHT (ANP) - Steeds minder Nederlanders zwemmen wel eens, meldt het Mulier Instituut. 54 procent van de mensen ging vorig jaar wel eens zwemmen, blijkt uit het onderzoek waarvoor 1506 mensen van 16 jaar en ouder zijn bevraagd. In 2019 en 2017 was dat nog 70 procent.

Mensen die zwemmen, doen dat het vaakst in een overdekt zwembad. Gemiddeld gaan zwemmers acht keer per jaar het water in, aldus het instituut dat onderzoek doet naar sport en bewegen. Het merendeel van de mensen zegt verder dat een zwembad een basisvoorziening moet zijn in een gemeente. Een zwembad is volgens hen vooral belangrijk voor de zwemvaardigheid van kinderen.

Verder valt op dat minder mensen zwemdiploma C nodig vinden om veilig te zwemmen. In 2017 vond nog 21 procent van de mensen dat diploma nodig, nu is dat nog 14 procent. Een derde van de mensen vindt dat een A-diploma genoeg is om veilig te zwemmen. Dat was 27 procent in 2017.

Volgens de Nationale Norm Zwemveiligheid is zwemdiploma C nodig om veilig te kunnen zwemmen.

Meer uit Binnenland

Kamer denkt aan Ridderzaal die open is voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.

8 minuten geleden
NCTV ziet toenemende kans op aanslagen door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.

1 uur geleden
NS: 9 miljoen kilometer gereisd met tijdelijk kortingsabonnement

UTRECHT (ANP) - NS-reizigers met het tijdelijke kortingsabonnement hebben in de eerste twee weken meer dan 9 miljoen kilometer afgelegd. Dat meldt de Nederlandse spoorbeheerder.

1 uur geleden
Twee jaar cel om in brand steken politieauto bij rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen heeft twee jaar gevangenisstraf gekregen voor het in brand steken van een politieauto tijdens de rellen op het Malieveld van afgelopen september. Dat heeft de rechter in Den Haag dinsdag bepaald. Acht maanden van die straf zijn voorwaardelijk.

2 uur geleden
Hoge Raad wil advies Europees Hof over herziening na vrijspraak

DEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad, de hoogste strafrechter, wil van de Europese rechters weten of een oude moordzaak ook kan worden heropend wanneer die zaak is afgerond voordat de wet inging die het mogelijk maakt om oude moordzaken te heropenen. De vraag wordt voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, zoals de procureur-generaal had geadviseerd. Tot het antwoord er is, ligt de behandeling stil.

2 uur geleden
OM eist celstraf in zaak over doodrijden Tamar (14) uit Marken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft acht weken cel geëist tegen de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland voor het veroorzaken van de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken. Dit gebeurde in de nacht van 25 juli 2020 aan de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude.

3 uur geleden
Defensie scherpt regels voor oefenen aan na natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Defensie scherpt de regels aan voor oefenen bij grote droogte als er een verhoogd risico op natuurbranden is. Het ministerie besloot het protocol opnieuw te bekijken nadat eind april verschillende natuurbranden waren uitgebroken tijdens oefeningen. De provincie Noord-Brabant en de gemeente Ede, waar branden woedden, drongen aan op snelle aanpassing van de regels.

4 uur geleden