Mulier Instituut: steeds minder Nederlanders zwemmen
UTRECHT (ANP) - Steeds minder Nederlanders zwemmen wel eens, meldt het Mulier Instituut. 54 procent van de mensen ging vorig jaar wel eens zwemmen, blijkt uit het onderzoek waarvoor 1506 mensen van 16 jaar en ouder zijn bevraagd. In 2019 en 2017 was dat nog 70 procent.
Mensen die zwemmen, doen dat het vaakst in een overdekt zwembad. Gemiddeld gaan zwemmers acht keer per jaar het water in, aldus het instituut dat onderzoek doet naar sport en bewegen. Het merendeel van de mensen zegt verder dat een zwembad een basisvoorziening moet zijn in een gemeente. Een zwembad is volgens hen vooral belangrijk voor de zwemvaardigheid van kinderen.
Verder valt op dat minder mensen zwemdiploma C nodig vinden om veilig te zwemmen. In 2017 vond nog 21 procent van de mensen dat diploma nodig, nu is dat nog 14 procent. Een derde van de mensen vindt dat een A-diploma genoeg is om veilig te zwemmen. Dat was 27 procent in 2017.
Volgens de Nationale Norm Zwemveiligheid is zwemdiploma C nodig om veilig te kunnen zwemmen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten noemt het opleggen van tientallen stadionverboden door voetbalclub Feyenoord "een stap voorwaarts". In totaal deelt de club 47 straffen uit voor het gooien van vuurwerk.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt komende dagen mogelijk eenrichtingsverkeer in voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, vanwege de zeer lage waterstanden. Boven-IJssel is het zuidelijke deel van de IJssel in Gelderland. Ondanks de vele regen van de afgelopen weken zijn de waterstanden nog steeds te laag. Door de droogte van afgelopen zomer stroomt er vanuit de Rijn te weinig water Nederland binnen. Ook het grondwaterpeil staat nog steeds laag.
17 minuten geledenSUSCH (ANP) - De kantonregering van het Zwitserse Graubünden wenst de slachtoffers en naasten van het busongeluk nabij Susch van donderdag veel sterkte toe. In een verklaring zegt het kantonbestuur te hopen op een "snel en volledig" herstel van de gewonden. Tijdens een overleg met de Zwitserse vicepremier Ignazio Cassis zal vrijdag een minuut stilte in acht worden genomen, aldus de verklaring.
53 minuten geledenZEEWOLDE (ANP) - Bij een restaurant aan het Flevoplein in Zeewolde heeft vrijdagochtend rond 06.15 uur een explosie plaatsgevonden. Dat is de derde keer in korte tijd. Op 25 augustus en 9 september vonden er ook al explosies plaats bij hetzelfde pand.
55 minuten geledenENTER (ANP) - Reisorganisatie Oad doet geen uitspraken over de busreis van het bedrijf waarbij bij een ongeluk vijf personen omkwamen. De woordvoerder zegt om privacyredenen niets te kunnen zeggen over deelnemers aan de reis of over het eerdere verloop van de reis. Door het ongeluk in het Zwitserse kanton Graubünden raakten ook veertig personen gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies hebben zich ook geschaard achter de afspraken die staatssecretaris Silvio Erkens twee maanden geleden met zeven organisaties maakte over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. De provincies ontbraken toen in juli een convenant werd ondertekend, hoewel ze wel betrokken waren bij de totstandkoming daarvan. Volgens een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO) moesten alle provinciale colleges nog een besluit nemen over de afspraken.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Limburg heeft een strafrechtelijk onderzoek ingesteld naar twee medewerkers van de politie van de eenheid Limburg op verdenking van huisvredebreuk.
2 uur geleden