Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Ronald Mulder heeft bij de NK sprint in Thialf de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 34-jarige schaatser van Team Reggeborgh zegevierde met een tijd van 34,80 seconden. Klassementsleider Hein Otterspeer zette de derde tijd neer: 34,91. Met een ruime marge van 1,11 seconden op naaste belager Dai Dai N'tab begint de 32-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma aan de afsluitende 1000 meter.
Thomas Krol, de nummer 2 van het klassement, schakelde zichzelf uit in de titelrace. Hij ging op het laatste rechte stuk onderuit. Mede daardoor heeft Otterspeer zijn derde Nederlandse sprinttitel voor het grijpen.
Mulder, de kampioen van 2017, zag zaterdag op de eerste 500 meter zijn titelkansen verdampen door een foutieve wissel van ploeggenoot Kjeld Nuis, die na de race werd gediskwalificeerd. De Zwollenaar mocht opnieuw rijden en zonder een tegenstander wist hij toch nog de derde tijd neer te zetten (34,86). Daarna kon Mulder op de eerste 1000 meter echter niet nog een keer vlammen: 1.10,49 (elfde).
Mulder staat na drie afstanden op de vierde plek, op 2,36 van Otterspeer. Kai Verbij is de nummer 3 van het klassement, op 1,49 van de leider. Hij reed zondag op de 500 meter de vierde tijd (35,02). N'tab, zaterdag winnaar met een tijd van 34,79, zette in de tweede manche de tweede tijd neer (34,85).
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
1 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
4 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
5 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
12 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
12 uur geleden