
Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint
HEERENVEEN (ANP) - Ronald Mulder heeft bij de NK sprint in Thialf de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 34-jarige schaatser van Team Reggeborgh zegevierde met een tijd van 34,80 seconden. Klassementsleider Hein Otterspeer zette de derde tijd neer: 34,91. Met een ruime marge van 1,11 seconden op naaste belager Dai Dai N'tab begint de 32-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma aan de afsluitende 1000 meter.
Thomas Krol, de nummer 2 van het klassement, schakelde zichzelf uit in de titelrace. Hij ging op het laatste rechte stuk onderuit. Mede daardoor heeft Otterspeer zijn derde Nederlandse sprinttitel voor het grijpen.
Mulder, de kampioen van 2017, zag zaterdag op de eerste 500 meter zijn titelkansen verdampen door een foutieve wissel van ploeggenoot Kjeld Nuis, die na de race werd gediskwalificeerd. De Zwollenaar mocht opnieuw rijden en zonder een tegenstander wist hij toch nog de derde tijd neer te zetten (34,86). Daarna kon Mulder op de eerste 1000 meter echter niet nog een keer vlammen: 1.10,49 (elfde).
Mulder staat na drie afstanden op de vierde plek, op 2,36 van Otterspeer. Kai Verbij is de nummer 3 van het klassement, op 1,49 van de leider. Hij reed zondag op de 500 meter de vierde tijd (35,02). N'tab, zaterdag winnaar met een tijd van 34,79, zette in de tweede manche de tweede tijd neer (34,85).
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben hun ongeslagen status in de Pro League behouden. De ploeg van bondscoach Paul van Ass versloeg Australië in Eindhoven met 7-2. Halverwege stond het 4-1.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft zich voor de derde keer in haar loopbaan geplaatst voor de finale van Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was met 6-2 7-6 (7) te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die in de tiebreak een setpunt onbenut liet.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft voor de derde keer dit jaar het Nederlands record op de 200 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige zwemster uit Bodegraven kwam bij de NK langebaan in Amersfoort tot een tijd van 2.21,71.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Nikita Mazepin kan een terugkeer op korte termijn in de Formule 1 vergeten. De Britse justitie weigert de sancties tegen de Russische coureur, die werden opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne, op te heffen.
8 uur geledenROSMALEN (ANP) - Venus Williams heeft haar eerste training afgewerkt op het Autotron in Rosmalen. De Amerikaanse tennisster doet volgende week voor het eerst mee aan het enige WTA-toernooi op Nederlandse bodem.
8 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning van dit jaar in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza was overtuigend te sterk voor Cuba. In Ottawa in Canada werd het 3-0 (28-26 25-23 25-18). Nederland staat twaalfde op de wereldranglijst, Cuba dertiende.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolina Muchova heeft zich voor het eerst in haar loopbaan geplaatst voor de finale van een grandslamtoernooi. De nummer 43 van de wereld verraste op Roland Garros de Belarussische Aryna Sabalenka met 7-6 (5) 6-7 (5) 7-5. Muchova overleefde in de derde set bij een 5-2-achterstand een wedstrijdpunt en won de laatste vijf games van de wedstrijd.
9 uur geleden