Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Ronald Mulder heeft bij de NK sprint in Thialf de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 34-jarige schaatser van Team Reggeborgh zegevierde met een tijd van 34,80 seconden. Klassementsleider Hein Otterspeer zette de derde tijd neer: 34,91. Met een ruime marge van 1,11 seconden op naaste belager Dai Dai N'tab begint de 32-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma aan de afsluitende 1000 meter.

Thomas Krol, de nummer 2 van het klassement, schakelde zichzelf uit in de titelrace. Hij ging op het laatste rechte stuk onderuit. Mede daardoor heeft Otterspeer zijn derde Nederlandse sprinttitel voor het grijpen.

Mulder, de kampioen van 2017, zag zaterdag op de eerste 500 meter zijn titelkansen verdampen door een foutieve wissel van ploeggenoot Kjeld Nuis, die na de race werd gediskwalificeerd. De Zwollenaar mocht opnieuw rijden en zonder een tegenstander wist hij toch nog de derde tijd neer te zetten (34,86). Daarna kon Mulder op de eerste 1000 meter echter niet nog een keer vlammen: 1.10,49 (elfde).

Mulder staat na drie afstanden op de vierde plek, op 2,36 van Otterspeer. Kai Verbij is de nummer 3 van het klassement, op 1,49 van de leider. Hij reed zondag op de 500 meter de vierde tijd (35,02). N'tab, zaterdag winnaar met een tijd van 34,79, zette in de tweede manche de tweede tijd neer (34,85).

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

2 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

4 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

6 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

8 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

9 uur geleden