Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Ronald Mulder heeft bij de NK sprint in Thialf de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 34-jarige schaatser van Team Reggeborgh zegevierde met een tijd van 34,80 seconden. Klassementsleider Hein Otterspeer zette de derde tijd neer: 34,91. Met een ruime marge van 1,11 seconden op naaste belager Dai Dai N'tab begint de 32-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma aan de afsluitende 1000 meter.

Thomas Krol, de nummer 2 van het klassement, schakelde zichzelf uit in de titelrace. Hij ging op het laatste rechte stuk onderuit. Mede daardoor heeft Otterspeer zijn derde Nederlandse sprinttitel voor het grijpen.

Mulder, de kampioen van 2017, zag zaterdag op de eerste 500 meter zijn titelkansen verdampen door een foutieve wissel van ploeggenoot Kjeld Nuis, die na de race werd gediskwalificeerd. De Zwollenaar mocht opnieuw rijden en zonder een tegenstander wist hij toch nog de derde tijd neer te zetten (34,86). Daarna kon Mulder op de eerste 1000 meter echter niet nog een keer vlammen: 1.10,49 (elfde).

Mulder staat na drie afstanden op de vierde plek, op 2,36 van Otterspeer. Kai Verbij is de nummer 3 van het klassement, op 1,49 van de leider. Hij reed zondag op de 500 meter de vierde tijd (35,02). N'tab, zaterdag winnaar met een tijd van 34,79, zette in de tweede manche de tweede tijd neer (34,85).

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

8 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

13 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

14 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden