Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

Mulder wint tweede 500 m, Otterspeer blijft leiden op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Ronald Mulder heeft bij de NK sprint in Thialf de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 34-jarige schaatser van Team Reggeborgh zegevierde met een tijd van 34,80 seconden. Klassementsleider Hein Otterspeer zette de derde tijd neer: 34,91. Met een ruime marge van 1,11 seconden op naaste belager Dai Dai N'tab begint de 32-jarige sprinter van Team Jumbo-Visma aan de afsluitende 1000 meter.

Thomas Krol, de nummer 2 van het klassement, schakelde zichzelf uit in de titelrace. Hij ging op het laatste rechte stuk onderuit. Mede daardoor heeft Otterspeer zijn derde Nederlandse sprinttitel voor het grijpen.

Mulder, de kampioen van 2017, zag zaterdag op de eerste 500 meter zijn titelkansen verdampen door een foutieve wissel van ploeggenoot Kjeld Nuis, die na de race werd gediskwalificeerd. De Zwollenaar mocht opnieuw rijden en zonder een tegenstander wist hij toch nog de derde tijd neer te zetten (34,86). Daarna kon Mulder op de eerste 1000 meter echter niet nog een keer vlammen: 1.10,49 (elfde).

Mulder staat na drie afstanden op de vierde plek, op 2,36 van Otterspeer. Kai Verbij is de nummer 3 van het klassement, op 1,49 van de leider. Hij reed zondag op de 500 meter de vierde tijd (35,02). N'tab, zaterdag winnaar met een tijd van 34,79, zette in de tweede manche de tweede tijd neer (34,85).

Meer uit Sport

Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

48 minuten geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

2 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

2 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

3 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

5 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

5 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

6 uur geleden