Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muguruza vreest dat de waarheid over Peng Shuai nooit uitkomt

Muguruza vreest dat de waarheid over Peng Shuai nooit uitkomt

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza vreest dat nooit helemaal duidelijk wordt wat afgelopen jaar met Peng Shuai is gebeurd. De 36-jarige Chinese beschuldigde begin november op het sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwekkende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien gedurende ruim twee weken niets meer vernomen.

"We zijn nu enkele maanden verder. Ik dacht even dat we er achter zouden komen wat er aan de hand is, maar ik denk nu dat het heel moeilijk wordt om de waarheid te weten te komen", zei Muguruza voorafgaand aan de Australian Open. "Het zal voor haar ook heel moeilijk zijn om vrijuit te praten. Het gaat om een gecompliceerd land." De 28-jarige Spaanse is de nummer 3 van de wereld en won eind vorig jaar de WTA Finals in Mexico.

Van Peng Shuai werd in november een tijdje niets vernomen nadat ze haar beschuldigingen had geuit. Het leidde tot de hashtag #WhereIsPengShuai op de sociale media. Onder meer tennisbond WTA, het Witte Huis en de Verenigde Naties riepen China op om duidelijkheid te geven over de situatie van de dubbelspecialiste, die twee grandslamtoernooien won. De WTA kreeg in eerste instantie via e-mail contact met Peng Shuai, maar twijfelde of ze die berichten wel zelf had geschreven. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) meldde eind november dat voorzitter Thomas Bach via een videoverbinding had gesproken met de Chinese, maar ook dat nam de zorgen niet weg.

Zorgen

De WTA besloot daarop om voorlopig alle toernooien in China te schrappen. Sindsdien doken via Chinese media wat foto's en filmpjes op van Peng Shuai, die moesten aantonen dat ze in orde is. In een interview met een Chineestalige krant meldde de tennisster dat ze zich vrij kan bewegen. Ze ontkende iemand te hebben beschuldigd van seksueel misbruik.

De zorgen bij de WTA over de situatie van Peng Shuai zijn nog altijd groot. "Wij houden grote zorgen over haar welzijn en haar vermogen om te communiceren zonder censuur of dwang", verklaarde de WTA eind vorig jaar. "We blijven standvastig in onze oproep voor een volledig, eerlijk en transparant onderzoek, zonder censuur, naar haar beschuldiging van aanranding." Peng Shuai speelde begin 2020 haar laatste partij op de WTA Tour. Ze ontbreekt volgende week op de Australian Open.

Meer uit Sport

Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

8 minuten geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

6 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

15 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

15 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

16 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

17 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

17 uur geleden