Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muguruza vreest dat de waarheid over Peng Shuai nooit uitkomt

Muguruza vreest dat de waarheid over Peng Shuai nooit uitkomt

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza vreest dat nooit helemaal duidelijk wordt wat afgelopen jaar met Peng Shuai is gebeurd. De 36-jarige Chinese beschuldigde begin november op het sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwekkende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien gedurende ruim twee weken niets meer vernomen.

"We zijn nu enkele maanden verder. Ik dacht even dat we er achter zouden komen wat er aan de hand is, maar ik denk nu dat het heel moeilijk wordt om de waarheid te weten te komen", zei Muguruza voorafgaand aan de Australian Open. "Het zal voor haar ook heel moeilijk zijn om vrijuit te praten. Het gaat om een gecompliceerd land." De 28-jarige Spaanse is de nummer 3 van de wereld en won eind vorig jaar de WTA Finals in Mexico.

Van Peng Shuai werd in november een tijdje niets vernomen nadat ze haar beschuldigingen had geuit. Het leidde tot de hashtag #WhereIsPengShuai op de sociale media. Onder meer tennisbond WTA, het Witte Huis en de Verenigde Naties riepen China op om duidelijkheid te geven over de situatie van de dubbelspecialiste, die twee grandslamtoernooien won. De WTA kreeg in eerste instantie via e-mail contact met Peng Shuai, maar twijfelde of ze die berichten wel zelf had geschreven. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) meldde eind november dat voorzitter Thomas Bach via een videoverbinding had gesproken met de Chinese, maar ook dat nam de zorgen niet weg.

Zorgen

De WTA besloot daarop om voorlopig alle toernooien in China te schrappen. Sindsdien doken via Chinese media wat foto's en filmpjes op van Peng Shuai, die moesten aantonen dat ze in orde is. In een interview met een Chineestalige krant meldde de tennisster dat ze zich vrij kan bewegen. Ze ontkende iemand te hebben beschuldigd van seksueel misbruik.

De zorgen bij de WTA over de situatie van Peng Shuai zijn nog altijd groot. "Wij houden grote zorgen over haar welzijn en haar vermogen om te communiceren zonder censuur of dwang", verklaarde de WTA eind vorig jaar. "We blijven standvastig in onze oproep voor een volledig, eerlijk en transparant onderzoek, zonder censuur, naar haar beschuldiging van aanranding." Peng Shuai speelde begin 2020 haar laatste partij op de WTA Tour. Ze ontbreekt volgende week op de Australian Open.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

7 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

9 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

11 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

12 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

14 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden