Muguruza beëindigt zegereeks Kontaveit en gaat door op WTA Finals
GUADALAJARA (ANP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza heeft zich geplaatst voor de halve finales van de WTA Finals in Guadalajara. De nummer 5 van de wereld maakte in de laatste groepswedstrijd een einde aan de zegereeks van Anett Kontaveit. De Estse had twaalf partijen op rij gewonnen en was al zeker van een plek bij de laatste vier.
Muguruza versloeg Kontaveit met 6-4 6-4 en eindigde daardoor als tweede in de groep, boven de Tsjechische tennissters Karolina Pliskova en Barbora Krejcikova. De 28-jarige Spaanse, die voor de vierde keer meedoet aan het eindejaarstoernooi, gaat het in de halve finales opnemen tegen haar landgenote Paula Badosa. Die debutante is na overwinningen op Aryna Sabalenka en Maria Sakkari al zeker van de eerste plaats in de andere groep.
Muguruza was de WTA Finals begonnen met een nederlaag tegen Pliskova, maar herstelde zich met winst op Krejcikova. Nadat Pliskova zondag het Tsjechische onderonsje in Guadalajara met 0-6 6-4 6-4 had gewonnen, wist de Spaanse dat ze Kontaveit moest verslaan om door te gaan. De 25-jarige Estse verkeert in blakende vorm, want ze won de voorbije weken de toernooien van Moskou en Cluj-Napoca.
Spaanse finaliste
"Het was alles of niets", zei Muguruza. "Het is nooit goed om dit toernooi te beginnen met een nederlaag. Om daarna twee keer te winnen en me te kwalificeren voor de halve finales, is geweldig."
Spanje krijgt voor het eerst sinds Arantxa Sánchez Vicario in 1993 weer een finaliste op het toernooi voor de beste tennissters van het seizoen. "Dat is lang geleden, ik ben geboren in 1993", zei Muguruza. "Er zijn nog vier speelsters over en twee daarvan komen uit Spanje. Dat laat zien dat we een hoog tennisniveau hebben." Pliskova moet ondanks twee overwinningen naar huis.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden