Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muguruza beëindigt zegereeks Kontaveit en gaat door op WTA Finals

Muguruza beëindigt zegereeks Kontaveit en gaat door op WTA Finals

GUADALAJARA (ANP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza heeft zich geplaatst voor de halve finales van de WTA Finals in Guadalajara. De nummer 5 van de wereld maakte in de laatste groepswedstrijd een einde aan de zegereeks van Anett Kontaveit. De Estse had twaalf partijen op rij gewonnen en was al zeker van een plek bij de laatste vier.

Muguruza versloeg Kontaveit met 6-4 6-4 en eindigde daardoor als tweede in de groep, boven de Tsjechische tennissters Karolina Pliskova en Barbora Krejcikova. De 28-jarige Spaanse, die voor de vierde keer meedoet aan het eindejaarstoernooi, gaat het in de halve finales opnemen tegen haar landgenote Paula Badosa. Die debutante is na overwinningen op Aryna Sabalenka en Maria Sakkari al zeker van de eerste plaats in de andere groep.

Muguruza was de WTA Finals begonnen met een nederlaag tegen Pliskova, maar herstelde zich met winst op Krejcikova. Nadat Pliskova zondag het Tsjechische onderonsje in Guadalajara met 0-6 6-4 6-4 had gewonnen, wist de Spaanse dat ze Kontaveit moest verslaan om door te gaan. De 25-jarige Estse verkeert in blakende vorm, want ze won de voorbije weken de toernooien van Moskou en Cluj-Napoca.

Spaanse finaliste

"Het was alles of niets", zei Muguruza. "Het is nooit goed om dit toernooi te beginnen met een nederlaag. Om daarna twee keer te winnen en me te kwalificeren voor de halve finales, is geweldig."

Spanje krijgt voor het eerst sinds Arantxa Sánchez Vicario in 1993 weer een finaliste op het toernooi voor de beste tennissters van het seizoen. "Dat is lang geleden, ik ben geboren in 1993", zei Muguruza. "Er zijn nog vier speelsters over en twee daarvan komen uit Spanje. Dat laat zien dat we een hoog tennisniveau hebben." Pliskova moet ondanks twee overwinningen naar huis.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

55 minuten geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

4 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

4 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

6 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

10 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

11 uur geleden