Muguruza beëindigt zegereeks Kontaveit en gaat door op WTA Finals
GUADALAJARA (ANP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza heeft zich geplaatst voor de halve finales van de WTA Finals in Guadalajara. De nummer 5 van de wereld maakte in de laatste groepswedstrijd een einde aan de zegereeks van Anett Kontaveit. De Estse had twaalf partijen op rij gewonnen en was al zeker van een plek bij de laatste vier.
Muguruza versloeg Kontaveit met 6-4 6-4 en eindigde daardoor als tweede in de groep, boven de Tsjechische tennissters Karolina Pliskova en Barbora Krejcikova. De 28-jarige Spaanse, die voor de vierde keer meedoet aan het eindejaarstoernooi, gaat het in de halve finales opnemen tegen haar landgenote Paula Badosa. Die debutante is na overwinningen op Aryna Sabalenka en Maria Sakkari al zeker van de eerste plaats in de andere groep.
Muguruza was de WTA Finals begonnen met een nederlaag tegen Pliskova, maar herstelde zich met winst op Krejcikova. Nadat Pliskova zondag het Tsjechische onderonsje in Guadalajara met 0-6 6-4 6-4 had gewonnen, wist de Spaanse dat ze Kontaveit moest verslaan om door te gaan. De 25-jarige Estse verkeert in blakende vorm, want ze won de voorbije weken de toernooien van Moskou en Cluj-Napoca.
Spaanse finaliste
"Het was alles of niets", zei Muguruza. "Het is nooit goed om dit toernooi te beginnen met een nederlaag. Om daarna twee keer te winnen en me te kwalificeren voor de halve finales, is geweldig."
Spanje krijgt voor het eerst sinds Arantxa Sánchez Vicario in 1993 weer een finaliste op het toernooi voor de beste tennissters van het seizoen. "Dat is lang geleden, ik ben geboren in 1993", zei Muguruza. "Er zijn nog vier speelsters over en twee daarvan komen uit Spanje. Dat laat zien dat we een hoog tennisniveau hebben." Pliskova moet ondanks twee overwinningen naar huis.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
12 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
16 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
19 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden