Muguruza beëindigt zegereeks Kontaveit en gaat door op WTA Finals
GUADALAJARA (ANP) - De Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza heeft zich geplaatst voor de halve finales van de WTA Finals in Guadalajara. De nummer 5 van de wereld maakte in de laatste groepswedstrijd een einde aan de zegereeks van Anett Kontaveit. De Estse had twaalf partijen op rij gewonnen en was al zeker van een plek bij de laatste vier.
Muguruza versloeg Kontaveit met 6-4 6-4 en eindigde daardoor als tweede in de groep, boven de Tsjechische tennissters Karolina Pliskova en Barbora Krejcikova. De 28-jarige Spaanse, die voor de vierde keer meedoet aan het eindejaarstoernooi, gaat het in de halve finales opnemen tegen haar landgenote Paula Badosa. Die debutante is na overwinningen op Aryna Sabalenka en Maria Sakkari al zeker van de eerste plaats in de andere groep.
Muguruza was de WTA Finals begonnen met een nederlaag tegen Pliskova, maar herstelde zich met winst op Krejcikova. Nadat Pliskova zondag het Tsjechische onderonsje in Guadalajara met 0-6 6-4 6-4 had gewonnen, wist de Spaanse dat ze Kontaveit moest verslaan om door te gaan. De 25-jarige Estse verkeert in blakende vorm, want ze won de voorbije weken de toernooien van Moskou en Cluj-Napoca.
Spaanse finaliste
"Het was alles of niets", zei Muguruza. "Het is nooit goed om dit toernooi te beginnen met een nederlaag. Om daarna twee keer te winnen en me te kwalificeren voor de halve finales, is geweldig."
Spanje krijgt voor het eerst sinds Arantxa Sánchez Vicario in 1993 weer een finaliste op het toernooi voor de beste tennissters van het seizoen. "Dat is lang geleden, ik ben geboren in 1993", zei Muguruza. "Er zijn nog vier speelsters over en twee daarvan komen uit Spanje. Dat laat zien dat we een hoog tennisniveau hebben." Pliskova moet ondanks twee overwinningen naar huis.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
7 uur geleden