Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Muchova overleeft wedstrijdpunt en verrast Sabalenka in Parijs

Muchova overleeft wedstrijdpunt en verrast Sabalenka in Parijs

PARIJS (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolina Muchova heeft zich voor het eerst in haar loopbaan geplaatst voor de finale van een grandslamtoernooi. De nummer 43 van de wereld verraste op Roland Garros de Belarussische Aryna Sabalenka met 7-6 (5) 6-7 (5) 7-5. Muchova overleefde in de derde set bij een 5-2-achterstand een wedstrijdpunt en won de laatste vijf games van de wedstrijd.

Muchova maakte het na 3 uur en 13 minuten af. Ze besloot het duel met een lovegame en een backhand die Sabalenka te machtig was.

"Ik weet niet wat er zojuist gebeurd is. Ik probeerde gewoon te vechten en het heeft gewerkt, ik ben zó blij", zei de Tsjechische, die de afgelopen jaren werd gehinderd door blessureleed. "Ik probeer gewoon mijn spelletje te spelen en om me heen te kijken. De sfeer was ongelooflijk."

Muchova kwam met een set en 2-0 voor, maar Sabalenka herpakte zich en dwong toch een derde set af. Daarin leek Muchova wat aangeslagen, waardoor de nummer 2 van de wereld haar favorietenrol waar leek te gaan maken. Sabalenka ging onder druk echter veel fouten maken, terwijl Muchova rustig bleef. Ze brak Sabalenka bij 5-5 voor de vijfde keer in de wedstrijd en maakte het koeltjes af.

Volgende tegenstander

De 26-jarige Muchova, de voormalig nummer 19 van de wereld, was in Parijs nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. In 2021 was ze al wel halvefinaliste op de Australian Open.

Zaterdag neemt Muchova het in de eindstrijd op tegen de winnares van het duel tussen de Poolse Iga Swiatek en Beatriz Haddad Maia uit Brazilië. Muchova mikt pas op haar tweede titel. In 2019 was ze de beste op een klein WTA-toernooi in Zuid-Korea.

Grandslamtitel

De 25 jaar oude Sabalenka veroverde begin dit jaar op de Australian Open haar eerste grandslamtitel.

Meer uit Sport

Amerikaan Jorgenson vier jaar langer bij Visma - Lease a Bike

LILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.

31 minuten geleden
Griekspoor meldt zich af voor dubbel na nederlaag in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

13 uur geleden
Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

14 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz met moeite langs Fognini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.

16 uur geleden
Rune geeft voorsprong weg en verliest op Wimbledon van qualifier

LONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.

18 uur geleden
Ploegleider De Jongh aast met Lidl-Trek op eerste gele trui

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.

18 uur geleden
Topfavoriet Sabalenka eenvoudig door naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.

19 uur geleden