
MSC Zoe verloor containers op twee plekken
DEN HAAG (ANP) - Het containerschip MSC Zoe is tot twee keer toe een lading containers kwijtgeraakt. Het ging eerst mis op de avond van 1 januari, toen het schip ter hoogte van Terschelling en Ameland voer. Na dat incident voer het schip verder, maar een paar uur later ging het weer mis bij het Duitse Waddeneiland Borkum. In totaal verloor de MSC Zoe 297 containers in Nederlandse wateren en 45 in Duitse wateren.
De Onderzoeksraad voor Veiligheid en de Duitse evenknie, de BSU, hebben donderdag een tussentijds verslag over het containerongeluk gepubliceerd. De inhoud van de containers spoelde onder meer aan op de Waddeneilanden. Het opruimen van de containers en de inhoud is nog steeds niet klaar.
De onderzoekers weten nog niet waardoor het containerongeluk gebeurde. Ze kijken onder maar naar de golven en de weersomstandigheden. De uitkomsten worden waarschijnlijk komend voorjaar bekendgemaakt.
Het vrachtschip was met 8062 containers onderweg van het Portugese Sines naar het Duitse Bremerhaven toen het misging.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De president van de Verenigde Staten Donald Trump is gearriveerd op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag, ziet een verslaggever ter plaatse. Trump woont daar het diner met wereldleiders bij. Ook blijft hij op uitnodiging van koning Willem-Alexander logeren in het paleis.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanaf Schiphol vertrokken naar Den Haag, ziet een verslaggever ter plekke. Hij stapte in The Beast, zijn dienstvoertuig. De wagen vertrok in een colonne van ruim dertig voertuigen, begeleid door de Nederlandse politie en de Amerikaanse Secret Service.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen hebben dinsdag actie gevoerd op het strand van Scheveningen omdat ze vinden dat NAVO-landen medeplichtig zijn aan de oorlog in Gaza. "Op de NAVO-top wordt Gaza doodgezwegen", schrijft de organisatie op Instagram. De top vindt dinsdag en woensdag plaats in Den Haag. "Ze houden hier verderop een top, maar je kunt het beter een dieptepunt noemen", zei een spreker.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Nederland voor de NAVO-top. Trump reisde met de Air Force One, zijn presidentiële vliegtuig. Rond 13.00 uur Nederlandse tijd vertrok hij vanaf Joint Base Andrews, om 19.37 uur landde hij op Schiphol.
2 uur geleden