MSC krijgt eigen terminal op Maasvlakte Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rederij MSC krijgt op termijn een eigen grote terminal in de haven van Rotterdam. Het bedrijf, dat onderdeel is van Hutchison Ports, wil in de Europahaven op de Maasvlakte een nieuwe terminal realiseren. De containerterminal zal in fases gebouwd en in gebruik genomen worden. De eerste fase van de terminal zal in het derde kwartaal van 2027 operationeel zijn, aldus het Havenbedrijf Rotterdam.
De volledige terminal zal uiteindelijk bestaan uit vijf zogeheten deepsea-ligplaatsen met een totale lengte van 2,6 km. Allard Castelein, topman van Havenbedrijf Rotterdam zegt in een reactie "zeer verheugd" te zijn met de uitbreidingsplannen van MSC. Als de terminal volledig operationeel is zal deze goed zijn voor de verwerking van 6 tot 7 miljoen TEU, de standaardmaat voor containers.
"Dit is een forse versterking van onze leidende positie als Europa’s grootste containerhaven", aldus Castelijn. De uitbreiding draagt volgens hem ook bij aan het verder verbeteren van de concurrentiepositie van zowel klanten als de haven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
4 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
10 uur geleden