MSC krijgt eigen terminal op Maasvlakte Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rederij MSC krijgt op termijn een eigen grote terminal in de haven van Rotterdam. Het bedrijf, dat onderdeel is van Hutchison Ports, wil in de Europahaven op de Maasvlakte een nieuwe terminal realiseren. De containerterminal zal in fases gebouwd en in gebruik genomen worden. De eerste fase van de terminal zal in het derde kwartaal van 2027 operationeel zijn, aldus het Havenbedrijf Rotterdam.
De volledige terminal zal uiteindelijk bestaan uit vijf zogeheten deepsea-ligplaatsen met een totale lengte van 2,6 km. Allard Castelein, topman van Havenbedrijf Rotterdam zegt in een reactie "zeer verheugd" te zijn met de uitbreidingsplannen van MSC. Als de terminal volledig operationeel is zal deze goed zijn voor de verwerking van 6 tot 7 miljoen TEU, de standaardmaat voor containers.
"Dit is een forse versterking van onze leidende positie als Europa’s grootste containerhaven", aldus Castelijn. De uitbreiding draagt volgens hem ook bij aan het verder verbeteren van de concurrentiepositie van zowel klanten als de haven.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
5 uur geleden