Mpox-vaccin van Bavarian Nordic goedgekeurd voor jongeren
KOPENHAGEN (ANP) - Meer mensen kunnen een vaccin tegen mpox krijgen van de farmaceut Bavarian Nordic. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) heeft het middel goedgekeurd voor gebruik bij jongeren tussen de 12 en 17 jaar. Het vaccin kreeg als een van de weinige al goedkeuring voor gebruik tegen mpox in Europa bij volwassenen.
Topman Paul Chaplin van de Deense farmaceut verwacht dat het oordeel van de EMA helpt bij het beter beschikbaar maken van het vaccin in zwaar getroffen landen in Afrika. Beslissingen van de Europese toezichthouder gelden formeel niet voor landen buiten de Europese Unie, IJsland Noorwegen en Liechtenstein. Maar Afrikaanse landen kunnen goedkeuringen van de EMA wel gebruiken om zelf sneller tot een oordeel te komen.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bestempelde een recente uitbraak van mpox in Afrikaanse landen als internationale noodsituatie. Het merendeel van de besmettingen treft kinderen onder de 15 jaar, meldden Afrikaanse gezondheidsautoriteiten eerder. In de VS mochten tieners onder de 17 al worden ingeënt met het mpox-vaccin.
Bavarian Nordic bereidt ook klinisch onderzoek voor om te kijken hoe effectief het vaccin is bij kinderen van 2 tot en met 12 jaar oud. Een deel van het geld daarvoor komt van CEPI, een coalitie van overheden en private investeerders die de ontwikkeling wil versnellen van vaccins tegen opkomende infectieziekten.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
6 dagen geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden