Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mozambique ontdekt poliogeval, drie maanden na geval in Malawi

Mozambique ontdekt poliogeval, drie maanden na geval in Malawi

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Oost-Afrikaanse land Mozambique heeft zijn eerste geval van het wilde poliovirus in drie decennia ontdekt, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). In februari had buurland Malawi ook al een poliogeval. Beide besmettingen zijn volgens de WHO uit Pakistan afkomstig.

Afrika werd in augustus 2020 vrij verklaard van het inheemse wilde poliovirus. Niet-gevaccineerde mensen lopen echter nog steeds risico als het virus hun land binnenkomt vanuit een van de weinige plaatsen ter wereld waar de ziekte nog circuleert, zoals delen van Afghanistan en Pakistan.

Mozambique en zijn vier directe buurlanden - Malawi, Tanzania, Zambia en Zimbabwe - zijn daarom van plan 23 miljoen kinderen van 5 jaar of jonger te vaccineren. Mozambique hoopt 4,2 miljoen jongeren te vaccineren, aldus de WHO.

Het poliovirus dringt het zenuwstelsel binnen en kan permanente verlamming veroorzaken. Het treft vooral jonge kinderen. Polio kan niet met een medicijn worden behandeld, maar er kan wel tegen worden gevaccineerd. Het vaccin is in Nederland opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma.

Meer uit Buitenland

Israëlische luchtmacht valt Iran aan

TEHERAN/WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische luchtmacht heeft een luchtaanval uitgevoerd in Iran, meldt Axios. De Amerikaanse nieuwssite baseert zich op twee bronnen met kennis van de operatie. Persbureau Reuters spreekt op basis van twee Amerikaanse officials van meerdere aanvallen.

19 minuten geleden
Algemene Vergadering VN stemt voor direct staakt-het-vuren Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft donderdag een resolutie aangenomen waarin wordt opgeroepen tot een onmiddellijk en permanent staakt-het-vuren in Gaza. 149 van de 193 landen stemden voor de resolutie, waardoor de vereiste tweederdemeerderheid werd behaald.

21 minuten geleden
WSJ: Israël zou Iran al zondag kunnen aanvallen

WASHINGTON (ANP) - Israël is bereid Iran de komende dagen aan te vallen als Teheran een Amerikaans voorstel om zijn nucleaire programma te beperken afwijst, schrijft The Wall Street Journal (WSJ).

4 uur geleden
Senator verwijderd bij persgesprek minister Noem in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Een Democratische senator uit Californië is donderdag tijdens een persconferentie van minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem uit de zaal verwijderd. Hij verstoorde volgens The Washington Post het persgesprek in Los Angeles, waar Noem de arrestaties van migranten verdedigde, die in de stad voor veel onrust hebben gezorgd.

6 uur geleden
AzG: wegvallen internet in Gaza brengt mensenlevens in gevaar

AMSTERDAM (ANP) - Het wegvallen van het internet in de Gazastrook brengt mensenlevens in gevaar. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie Artsen zonder Grenzen, die al meer dan twaalf uur nauwelijks contact heeft met haar teams in Gaza.

6 uur geleden
DNA-onderzoek nodig om dodental crash te bepalen, zegt minister

AHMEDABAD (ANP/DPA) - Het exacte dodental van de vliegtuigcrash donderdag in India zal mogelijk pas na DNA-onderzoek met zekerheid gegeven kunnen worden. De Indiase minister van Binnenlandse Zaken, Amit Shah, heeft dat aangegeven. Volgens hem wordt DNA verzameld van familieleden van slachtoffers om mee te vergelijken. Het bergen van de lichamen is afgerond, maar de cijfers over het aantal doden spreken elkaar tegen of zijn aangepast.

6 uur geleden
Trump spreekt in Witte Huis positief over Elon Musk en Tesla

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft in het Witte Huis positieve dingen gezegd over Elon Musk en zijn automerk Tesla. Dat deed hij tijdens een bijeenkomst die draaide om het terugdraaien van wetten die de verkoop van elektrische auto's bevorderen. Trump zei niet tegen elektrisch te zijn, maar die voertuigen niet te willen voortrekken. "Ik vind Tesla goed. En ik vind andere ook goed."

8 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!