Movistar legt zich nog niet neer bij eindzege Roglic in Vuelta
MADRID (ANP) - De Spaanse wielerploeg Movistar legt zich nog niet neer bij een nieuwe eindzege van Primoz Roglic in de Vuelta. "Maar we kunnen hem alleen aan als we als team blijven samenwerken", zei Enric Mas maandag op de rustdag.
De Spaanse klimmer Mas is met een achterstand van 28 seconden de belangrijkste concurrent van Roglic. De Colombiaan Miguel Ángel López, eveneens uitkomend voor Movistar, staat derde op 1.21. Mas en López kunnen tijdens de Vuelta niet meer rekenen op hun ploeggenoten Alejandro Valverde en Johan Jacobs. Zij kwamen hard ten val en hebben de Ronde van Spanje verlaten.
"Maar als ploeg kunnen we het Roglic nog steeds heel moeilijk maken", zei Mas over de kopman van Jumbo-Visma die de laatste twee edities van de Vuelta won. "Maar Egan Bernal en Adam Yates van Ineos zijn ook nog steeds gevaarlijk. We moeten ons niet blind staren op Roglic. Het kunnen nog spannende weken worden."
Vertrouwen
Bernal en Yates schrijven zichzelf ook nog niet af. Maar ze zijn wel onder de indruk van Roglic. "Hij is een van de beste renners van de wereld", zei Bernal. "Natuurlijk houd ik vertrouwen. Maar afgelopen week was ik niet sterk genoeg. Ik heb wel het gevoel dat ik iets beter in mijn ritme aan het komen ben. We moeten afwachten."
"Ik heb Roglic proberen aan te vallen", zei Yates. "Maar hij is gewoon heel sterk. En laten we ook niet vergeten dat deze Ronde van Spanje wordt afgesloten met een tijdrit. Als je de Vuelta wil winnen, dan moet je misschien voor die tijdrit al een voorsprong van 2 minuten op Roglic hebben."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
10 uur geleden