Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Movistar legt zich nog niet neer bij eindzege Roglic in Vuelta

Movistar legt zich nog niet neer bij eindzege Roglic in Vuelta

MADRID (ANP) - De Spaanse wielerploeg Movistar legt zich nog niet neer bij een nieuwe eindzege van Primoz Roglic in de Vuelta. "Maar we kunnen hem alleen aan als we als team blijven samenwerken", zei Enric Mas maandag op de rustdag.

De Spaanse klimmer Mas is met een achterstand van 28 seconden de belangrijkste concurrent van Roglic. De Colombiaan Miguel Ángel López, eveneens uitkomend voor Movistar, staat derde op 1.21. Mas en López kunnen tijdens de Vuelta niet meer rekenen op hun ploeggenoten Alejandro Valverde en Johan Jacobs. Zij kwamen hard ten val en hebben de Ronde van Spanje verlaten.

"Maar als ploeg kunnen we het Roglic nog steeds heel moeilijk maken", zei Mas over de kopman van Jumbo-Visma die de laatste twee edities van de Vuelta won. "Maar Egan Bernal en Adam Yates van Ineos zijn ook nog steeds gevaarlijk. We moeten ons niet blind staren op Roglic. Het kunnen nog spannende weken worden."

Vertrouwen

Bernal en Yates schrijven zichzelf ook nog niet af. Maar ze zijn wel onder de indruk van Roglic. "Hij is een van de beste renners van de wereld", zei Bernal. "Natuurlijk houd ik vertrouwen. Maar afgelopen week was ik niet sterk genoeg. Ik heb wel het gevoel dat ik iets beter in mijn ritme aan het komen ben. We moeten afwachten."

"Ik heb Roglic proberen aan te vallen", zei Yates. "Maar hij is gewoon heel sterk. En laten we ook niet vergeten dat deze Ronde van Spanje wordt afgesloten met een tijdrit. Als je de Vuelta wil winnen, dan moet je misschien voor die tijdrit al een voorsprong van 2 minuten op Roglic hebben."

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

10 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

11 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

12 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

13 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

14 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

14 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden