Movistar legt zich nog niet neer bij eindzege Roglic in Vuelta
MADRID (ANP) - De Spaanse wielerploeg Movistar legt zich nog niet neer bij een nieuwe eindzege van Primoz Roglic in de Vuelta. "Maar we kunnen hem alleen aan als we als team blijven samenwerken", zei Enric Mas maandag op de rustdag.
De Spaanse klimmer Mas is met een achterstand van 28 seconden de belangrijkste concurrent van Roglic. De Colombiaan Miguel Ángel López, eveneens uitkomend voor Movistar, staat derde op 1.21. Mas en López kunnen tijdens de Vuelta niet meer rekenen op hun ploeggenoten Alejandro Valverde en Johan Jacobs. Zij kwamen hard ten val en hebben de Ronde van Spanje verlaten.
"Maar als ploeg kunnen we het Roglic nog steeds heel moeilijk maken", zei Mas over de kopman van Jumbo-Visma die de laatste twee edities van de Vuelta won. "Maar Egan Bernal en Adam Yates van Ineos zijn ook nog steeds gevaarlijk. We moeten ons niet blind staren op Roglic. Het kunnen nog spannende weken worden."
Vertrouwen
Bernal en Yates schrijven zichzelf ook nog niet af. Maar ze zijn wel onder de indruk van Roglic. "Hij is een van de beste renners van de wereld", zei Bernal. "Natuurlijk houd ik vertrouwen. Maar afgelopen week was ik niet sterk genoeg. Ik heb wel het gevoel dat ik iets beter in mijn ritme aan het komen ben. We moeten afwachten."
"Ik heb Roglic proberen aan te vallen", zei Yates. "Maar hij is gewoon heel sterk. En laten we ook niet vergeten dat deze Ronde van Spanje wordt afgesloten met een tijdrit. Als je de Vuelta wil winnen, dan moet je misschien voor die tijdrit al een voorsprong van 2 minuten op Roglic hebben."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
48 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden