Mourinho vreest lange afwezigheid Alderweireld
LONDEN (ANP) - José Mourinho vreest dat hij bij Tottenham Hotspur geruime tijd geen beroep kan doen op verdediger Toby Alderweireld. De Belgische oud-Ajacied viel geblesseerd uit in de gewonnen competitiewedstrijd tegen Manchester City (2-0). "Ik leef mee met Toby", zei Mourinho. "Het gaat om een spierblessure, ik denk dat hij er lang uit ligt."
Volgens de Portugese trainer van de Spurs is de blessure bij Alderweireld het gevolg van het overvolle programma. "Deze blessure komt door vermoeidheid, dan gebeurt zoiets", zei Mourinho, die net als onder anderen Jürgen Klopp (Liverpool) en Pep Guardiola (City) al vaak heeft geroepen dat de spelers te veel worden belast.
Met de zege op City nestelde Tottenham, de club van Steven Bergwijn, zich aan kop van de Premier League. "We staan zeker 24 uur aan kop. Ik ben heel trots op dit team", zei Mourinho. "De jongens hebben laten zien over een groot hart en veel solidariteit te beschikken. Dit is een team dat de supporters van Tottenham Hotspur trots maakt."
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
10 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
13 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
17 uur geleden