Mourinho verdedigt 'blunderende' Spurs-doelman Lloris
LONDEN (ANP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur heeft in aanloop naar de ontmoeting in de Europa League met het Oostenrijkse Wolfsberger AC zijn vertrouwen uitgesproken in doelman Hugo Lloris. "Hij blijft zonder enige twijfel mijn nummer 1", zei de Portugees over de Fransman, die de laatste weken wat staat te blunderen. "Zoiets kan iedereen overkomen."
Mourinho trok een parallel met de Braziliaan Alisson van Liverpool. "Hij speelde dinsdag in de Champions League tegen Leipzig goed, maar in de twee duels daarvoor maakte hij beslissende fouten. Maar voor mij behoort Alisson net als Lloris tot de vijf beste keepers van de wereld. Ze kunnen een keer een mindere periode hebben, maar in beginsel kun je bijna altijd op ze rekenen."
Desondanks zit Lloris donderdag in Oostenrijk vermoedelijk op de bank. In de Europa League stelt Mourinho niet altijd zijn beste elftal op en kiest hij vaak voor Joe Hart in het doel. Misschien dat hij echter van die aanpak afwijkt, omdat via de Europa League kwalificatie voor de Champions League mogelijk is. "In Engeland moeten we daarvoor bij de beste vier eindigen", zegt Mourinho. "Dat is niet gemakkelijk. Maar dat is de route via Europa ook niet. In beide gevallen wordt het moeilijk."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
21 uur geleden