Mourinho verdedigt 'blunderende' Spurs-doelman Lloris
LONDEN (ANP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur heeft in aanloop naar de ontmoeting in de Europa League met het Oostenrijkse Wolfsberger AC zijn vertrouwen uitgesproken in doelman Hugo Lloris. "Hij blijft zonder enige twijfel mijn nummer 1", zei de Portugees over de Fransman, die de laatste weken wat staat te blunderen. "Zoiets kan iedereen overkomen."
Mourinho trok een parallel met de Braziliaan Alisson van Liverpool. "Hij speelde dinsdag in de Champions League tegen Leipzig goed, maar in de twee duels daarvoor maakte hij beslissende fouten. Maar voor mij behoort Alisson net als Lloris tot de vijf beste keepers van de wereld. Ze kunnen een keer een mindere periode hebben, maar in beginsel kun je bijna altijd op ze rekenen."
Desondanks zit Lloris donderdag in Oostenrijk vermoedelijk op de bank. In de Europa League stelt Mourinho niet altijd zijn beste elftal op en kiest hij vaak voor Joe Hart in het doel. Misschien dat hij echter van die aanpak afwijkt, omdat via de Europa League kwalificatie voor de Champions League mogelijk is. "In Engeland moeten we daarvoor bij de beste vier eindigen", zegt Mourinho. "Dat is niet gemakkelijk. Maar dat is de route via Europa ook niet. In beide gevallen wordt het moeilijk."
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
20 uur geleden