Mourinho verdedigt 'blunderende' Spurs-doelman Lloris
LONDEN (ANP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur heeft in aanloop naar de ontmoeting in de Europa League met het Oostenrijkse Wolfsberger AC zijn vertrouwen uitgesproken in doelman Hugo Lloris. "Hij blijft zonder enige twijfel mijn nummer 1", zei de Portugees over de Fransman, die de laatste weken wat staat te blunderen. "Zoiets kan iedereen overkomen."
Mourinho trok een parallel met de Braziliaan Alisson van Liverpool. "Hij speelde dinsdag in de Champions League tegen Leipzig goed, maar in de twee duels daarvoor maakte hij beslissende fouten. Maar voor mij behoort Alisson net als Lloris tot de vijf beste keepers van de wereld. Ze kunnen een keer een mindere periode hebben, maar in beginsel kun je bijna altijd op ze rekenen."
Desondanks zit Lloris donderdag in Oostenrijk vermoedelijk op de bank. In de Europa League stelt Mourinho niet altijd zijn beste elftal op en kiest hij vaak voor Joe Hart in het doel. Misschien dat hij echter van die aanpak afwijkt, omdat via de Europa League kwalificatie voor de Champions League mogelijk is. "In Engeland moeten we daarvoor bij de beste vier eindigen", zegt Mourinho. "Dat is niet gemakkelijk. Maar dat is de route via Europa ook niet. In beide gevallen wordt het moeilijk."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
11 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
15 uur geleden