Mourinho verdedigt 'blunderende' Spurs-doelman Lloris
LONDEN (ANP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur heeft in aanloop naar de ontmoeting in de Europa League met het Oostenrijkse Wolfsberger AC zijn vertrouwen uitgesproken in doelman Hugo Lloris. "Hij blijft zonder enige twijfel mijn nummer 1", zei de Portugees over de Fransman, die de laatste weken wat staat te blunderen. "Zoiets kan iedereen overkomen."
Mourinho trok een parallel met de Braziliaan Alisson van Liverpool. "Hij speelde dinsdag in de Champions League tegen Leipzig goed, maar in de twee duels daarvoor maakte hij beslissende fouten. Maar voor mij behoort Alisson net als Lloris tot de vijf beste keepers van de wereld. Ze kunnen een keer een mindere periode hebben, maar in beginsel kun je bijna altijd op ze rekenen."
Desondanks zit Lloris donderdag in Oostenrijk vermoedelijk op de bank. In de Europa League stelt Mourinho niet altijd zijn beste elftal op en kiest hij vaak voor Joe Hart in het doel. Misschien dat hij echter van die aanpak afwijkt, omdat via de Europa League kwalificatie voor de Champions League mogelijk is. "In Engeland moeten we daarvoor bij de beste vier eindigen", zegt Mourinho. "Dat is niet gemakkelijk. Maar dat is de route via Europa ook niet. In beide gevallen wordt het moeilijk."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
1 dag geleden