Mourinho spreekt van belangrijkste wedstrijd tot nu toe bij Spurs
LONDEN (ANP) - De wedstrijd tegen Brentford in de halve finale van de League Cup in het Engelse voetbal is de 'belangrijkste' voor Tottenham Hotspur sinds Mourinho er trainer is. Dat zei de Portugese coach in zijn voorbeschouwing op de ontmoeting van dinsdag. Brentford speelt in de Championship, het tweede niveau van het land.
Sinds november 2019 is Mourinho de 'boss' bij de Spurs, de Londense topclub die in 2008 voor het laatst een prijs pakte. "Daarom hecht ik ongelofelijk veel waarde aan deze wedstrijd. Tottenham heeft heel lang geen prijs gewonnen en nu zijn we er heel dicht bij. We willen deze periode afsluiten."
Dat de League Cup in Engeland, na de Premier League en de FA Cup, doorgaans als een veredelde troostprijs wordt gezien, deert Mourinho niet. "Voor mij is elke prijs belangrijk, vooral voor een club die al tien jaar niets heeft gewonnen. Als we nu twee keer winnen, hebben we weer iets. Daar gaat het om."
De andere halve finale van het toernooi gaat woensdag tussen Manchester United en Manchester City, evenals Tottenham kandidaten voor de titel in Engeland.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.
7 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.
5 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.
7 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.
8 uur geleden