Mourinho niet blij met Nederlandse tegenstanders Fenerbahçe
ENSCHEDE (ANP) - José Mourinho neemt het met Fenerbahçe donderdag in de Europa League in Enschede op tegen FC Twente en keert met de Turkse club in november terug naar Nederland voor een duel met AZ. Een slechte loting, zei de Portugese trainer op de persconferentie.
"Het is altijd lastig spelen tegen Nederlandse ploegen. Ik kan me niet echt een makkelijke wedstrijd tegen een Nederlandse club herinneren. Wanneer ze voor eigen publiek spelen in een goede sfeer zorgt dat altijd voor iets positiefs en dat maakt het voor ons moeilijk", citeert de website van de Enschedese club Mourinho, die vergezeld werd door voormalig Twente-speler Jayden Oosterwolde.
Fenerbahçe begon de groepsfase van de Europa League met een 2-1-zege op het Belgische Union. FC Twente speelde met 1-1 gelijk bij Manchester United. "De kracht van FC Twente is dat zij als een team spelen", sprak Mourinho. "FC Twente heeft een ploeg die goed kan verdedigen en georganiseerd speelt, hoog druk zet en gevaarlijk toe kan slaan in de omschakeling. Het is een ploeg met typische Nederlandse kwaliteiten, maar zij kunnen ook heel pragmatisch spelen."
Europa League
Zwollenaar Oosterwolde speelde van 2020 tot 2022 voor FC Twente en belandde daarna via het Italiaanse Parma in Turkije. "Het is niet fijn om een oude liefde pijn te doen, maar we willen met Fenerbahçe meedoen in de Europa League en dan moet dat", aldus de verdediger.
Het duel tussen FC Twente en Fenerbahçe begint donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 dag geleden