Mourinho hoopt dat het snel 1 juli is
LONDEN (ANP) - Trainer José Mourinho ziet de nabije toekomst somber in bij Tottenham Hotspur. Met Harry Kane en Son Heung-min staan de twee topscorers van de Spurs aan de kant met blessures en de aanvallers zijn voorlopig niet terug. Met het drukke programma dat zijn ploeg nog heeft, vreest Mourinho voor personele problemen.
"Wat mij betreft zou het nu al 1 juli zijn", zei Mourinho, doelend op het einde van het seizoen. "We zitten in een lastige situatie, ik maak me zorgen over de rest van het seizoen. Maar we moeten doorvechten."
Tottenham verloor woensdag voor eigen publiek het eerste duel met RB Leipzig in de achtste finales van de Champions League (0-1). Voor de verliezend finalist van vorig seizoen dreigt uitschakeling, al houdt Mourinho hoop. "Het staat 1-0, niet 10-0. Het ligt nog helemaal open, zo simpel is het", aldus de 57-jarige Portugees, die eind november de ontslagen Mauricio Pochettino opvolgde. Vorig seizoen verloren de Spurs in de halve finales thuis met 1-0 van Ajax, maar ze bereikten alsnog de eindstrijd door de return na een 2-0-achterstand met 3-2 te winnen.
"Ik ben trots op de spelers, maar deze situatie baart me wel zorgen", aldus Mourinho. "Lucas Moura, Steven Bergwijn, Giovani Lo Celso; ze waren allemaal helemaal op na de wedstrijd. Erik Lamela speelde de laatste 20 minuten zonder dat hij met de groep getraind had. We hebben echt een probleem. We zullen ons systeem moeten aanpassen aan de spelers die we nog over hebben. Als het om nog één wedstrijd zou gaan, zou ik zeggen: geen probleem. Maar we hebben nog heel wat duels in de FA Cup en Premier League te gaan. Ik kan iedereen wel verzekeren dat we in de return tegen Leipzig alles zullen geven."
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.
2 uur geledenWENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.
4 uur geledenBOCA RATON (ANP) - Het nationale voetbalelftal van Curaçao reist met een volledig fitte selectie naar Houston. Alle 26 spelers kwamen op zaterdag in actie tijdens de laatste training van de ploeg van bondscoach Dick Advocaat in aanloop naar de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. "Iedereen is fit, iedereen is in staat om te spelen", aldus de woordvoerder van de ploeg tegen het ANP.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen is begonnen aan de laatste training voor het eerste duel van het Nederlands elftal op het WK van zondag tegen Japan. De doelman raakte maandag geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan en liet zich drie dagen behandelen door een fysiotherapeut. Hij sloot vrijdag weer aan bij een besloten training en lijkt klaar voor de ontmoeting met Japan.
7 uur geledenACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
10 uur geleden