Mourinho hoopt dat het snel 1 juli is
LONDEN (ANP) - Trainer José Mourinho ziet de nabije toekomst somber in bij Tottenham Hotspur. Met Harry Kane en Son Heung-min staan de twee topscorers van de Spurs aan de kant met blessures en de aanvallers zijn voorlopig niet terug. Met het drukke programma dat zijn ploeg nog heeft, vreest Mourinho voor personele problemen.
"Wat mij betreft zou het nu al 1 juli zijn", zei Mourinho, doelend op het einde van het seizoen. "We zitten in een lastige situatie, ik maak me zorgen over de rest van het seizoen. Maar we moeten doorvechten."
Tottenham verloor woensdag voor eigen publiek het eerste duel met RB Leipzig in de achtste finales van de Champions League (0-1). Voor de verliezend finalist van vorig seizoen dreigt uitschakeling, al houdt Mourinho hoop. "Het staat 1-0, niet 10-0. Het ligt nog helemaal open, zo simpel is het", aldus de 57-jarige Portugees, die eind november de ontslagen Mauricio Pochettino opvolgde. Vorig seizoen verloren de Spurs in de halve finales thuis met 1-0 van Ajax, maar ze bereikten alsnog de eindstrijd door de return na een 2-0-achterstand met 3-2 te winnen.
"Ik ben trots op de spelers, maar deze situatie baart me wel zorgen", aldus Mourinho. "Lucas Moura, Steven Bergwijn, Giovani Lo Celso; ze waren allemaal helemaal op na de wedstrijd. Erik Lamela speelde de laatste 20 minuten zonder dat hij met de groep getraind had. We hebben echt een probleem. We zullen ons systeem moeten aanpassen aan de spelers die we nog over hebben. Als het om nog één wedstrijd zou gaan, zou ik zeggen: geen probleem. Maar we hebben nog heel wat duels in de FA Cup en Premier League te gaan. Ik kan iedereen wel verzekeren dat we in de return tegen Leipzig alles zullen geven."
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden