Mourinho: geen Europees voetbal is niet het einde van de wereld
LONDEN (ANP/RTR) - Vorig jaar stond Tottenham Hotspur nog in de finale van de Champions League, nu dreigt de ploeg van José Mourinho zelfs naast een ticket voor de Europa League te grijpen. Toch is dat volgens de Portugese trainer geen reden tot paniek. "Als we niet in de top 6 eindigen, zou dat niet het einde van de wereld betekenen", zei de Portugese trainer. "Het is waarschijnlijk zelfs het begin van een nieuwe wereld."
De Spurs worstelen zich door dit seizoen heen. Ook Mourinho heeft de Londense ploeg na het ontslag van manager Mauricio Pochettino niet echt aan de praat kunnen krijgen. Tottenham Hotspur staat in de Premier League op de negende plaats. Een ticket voor de Champions League is al vrijwel buiten bereik en ook kwalificatie voor de Europa League wordt een lastige opgave voor de ploeg van aanvaller Steven Bergwijn, die in de winter overkwam van PSV.
"Natuurlijk kunnen we niet blij zijn als we het niet halen. Maar we moeten dan wel met een optimistische blik naar volgend seizoen kijken. Ik geloof in de ontwikkeling van dit team", zegt Mourinho. "De selectie verandert en daarmee ook de groepsdynamiek en de motivatie."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
2 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
6 uur geleden