Mourinho: geen Europees voetbal is niet het einde van de wereld
LONDEN (ANP/RTR) - Vorig jaar stond Tottenham Hotspur nog in de finale van de Champions League, nu dreigt de ploeg van José Mourinho zelfs naast een ticket voor de Europa League te grijpen. Toch is dat volgens de Portugese trainer geen reden tot paniek. "Als we niet in de top 6 eindigen, zou dat niet het einde van de wereld betekenen", zei de Portugese trainer. "Het is waarschijnlijk zelfs het begin van een nieuwe wereld."
De Spurs worstelen zich door dit seizoen heen. Ook Mourinho heeft de Londense ploeg na het ontslag van manager Mauricio Pochettino niet echt aan de praat kunnen krijgen. Tottenham Hotspur staat in de Premier League op de negende plaats. Een ticket voor de Champions League is al vrijwel buiten bereik en ook kwalificatie voor de Europa League wordt een lastige opgave voor de ploeg van aanvaller Steven Bergwijn, die in de winter overkwam van PSV.
"Natuurlijk kunnen we niet blij zijn als we het niet halen. Maar we moeten dan wel met een optimistische blik naar volgend seizoen kijken. Ik geloof in de ontwikkeling van dit team", zegt Mourinho. "De selectie verandert en daarmee ook de groepsdynamiek en de motivatie."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zichzelf tekortgedaan met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. Net als donderdag in het verloren bekerduel bij Sparta Rotterdam verzuimde de ploeg van trainer Dick Lukkien in de eerste helft een grote voorsprong te nemen. In de tweede helft waren de nummers 5 en 8 meer aan elkaar gewaagd en scoorden ze via Kristian Hlynsson en Stije Resink allebei één keer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in aanloop naar een zware week in Europa en in de Eredivisie een nipte zege geboekt bij Sparta Rotterdam. Vooral dankzij uitstekend keeperswerk van Sparta-doelman Joël Drommel kwam de nummer 3 van de ranglijst niet verder dan één treffer: 0-1.
2 uur geledenALMELO (ANP) - PEC Zwolle-trainer Henry van der Vegt had de 8-2-nederlaag bij hekkensluiter Heracles Almelo niet voor mogelijk gehouden. Na een kwartier stond zijn ploeg nog 1-0 voor. "Als je me toen had gezegd dat het zo zou eindigen, had ik je voor gek verklaard. Maar nu zie ik een uitslag staan waarvan ik denk: hoe is dit in godsnaam mogelijk?", zei Van der Vegt bij ESPN.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Internazionale heeft in het uitduel met Hellas Verona ternauwernood geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Napoli zaterdag. Een eigen treffer in blessuretijd van de Deen Martin Frese bezorgde de club uit Milaan de 2-1-overwinning.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgelopen seizoen een recordomzet van bijna 1 miljard euro behaald. Dat meldde directeur Jan-Christian Dreesen van de Duitse recordkampioen op de algemene ledenvergadering. De nettowinst bedroeg ruim 27 miljoen euro.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Hekkensluiter Heracles Almelo heeft ook het tweede duel onder interim-trainer Hendrie Krüzen met ruime cijfers gewonnen. De club uit Almelo was voor eigen publiek met liefst 8-2 te sterk voor PEC Zwolle, dat vanaf de 38e minuut met een man minder speelde. Heracles won woensdag bij NAC Breda (1-4) ook de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer Bas Sibum.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool had het geluk eindelijk weer eens aan zijn zijde bij de welkome overwinning op Aston Villa (2-0). Dat zei trainer Arne Slot na de eerste zege in vijf competitieduels.
8 uur geleden