Mourinho: geen coach ter wereld houdt fitte Bale op de bank
LONDEN (ANP) - Gareth Bale lijkt eindelijk van waarde te worden voor Tottenham Hotspur. Zondag scoorde de eerder bij Real Madrid in ongenade gevallen topspeler van weleer twee keer tegen Burnley (4-0) en had hij ook nog een assist. "Als hij topfit is, speelt hij", zei trainer José Mourinho. "Geen coach ter wereld houdt hem dan op de bank."
Toch speelde Bale niet vaak sinds hij vorig jaar terugkeerde bij de club uit Londen. Mourinho: "Gareth kent zijn lichaam als geen ander en hij weet precies wat hij wel en niet kan. Ik kan nu wel roepen dat ik hem zover heb gekregen, maar dat heeft hij zelf gedaan. Wij proberen hem daarbij uiteraard te ondersteunen. Het enige wat ik wil, is dat hij hier gelukkig is."
De twee doelpunten waren mooi meegenomen, aldus Mourinho. "Het belangrijkste is echter dat Bale fysiek in staat is om op het hoogste niveau belangrijk te zijn voor ons. Dat is waar het om gaat. Ervaring en kwaliteit heeft hij in ruime mate, dat is niet het probleem. Hij moet fit zijn, dan komt de rest vanzelf."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
47 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
4 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
6 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
9 uur geleden