Mourinho gaat Bale bij Spurs niet inzetten als vervanger van Kane
LONDEN (ANP/AFP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur sluit uit dat hij Gareth Bale in de spits gaat gebruiken als vervanger van de geblesseerd geraakte Harry Kane. De Spurs spelen zondag uit bij Brighton & Hove Albion.
Kane raakte donderdag in het verloren duel met Liverpool in de eerste helft geblesseerd aan beide enkels en kwam na de rust niet meer terug in het veld. De volgens Mourinho "onvervangbare" aanvaller is waarschijnlijke enkele weken niet inzetbaar.
Bale, die in het verleden af en toe op de spitsenpositie speelde, zou een optie kunnen zijn, maar Mourinho zei dat hij de van Real Madrid gehuurde Welshman niet in die rol gaat gebruiken. "Ik geloof niet dat Gareth een spits is en ik denk niet dat hij het leuk vindt om als spits te spelen", zei de Portugees die eraan toevoegde dat dit wel het moment is dat Bale zich gaat laten zien. "Als je een speler als Harry kwijtraakt, moeten de andere spelers zich laten gelden. Hopelijk kan hij ons helpen."
"We hebben er met Gareth over gesproken toen hij bij ons kwam. Hij was duidelijk tegen mij, dat hij zich niet meer ziet als een linkerspits zoals hij dat was en dat hij ook niet meer een nummer 10 is, een positie die hij eerder vervulde", zei Mourinho. "De plek waar hij graag wil spelen is de plek waar we hem ook inzetten, namelijk aan de rechterkant van de aanval."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
7 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden