Mourinho gaat Bale bij Spurs niet inzetten als vervanger van Kane
LONDEN (ANP/AFP) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur sluit uit dat hij Gareth Bale in de spits gaat gebruiken als vervanger van de geblesseerd geraakte Harry Kane. De Spurs spelen zondag uit bij Brighton & Hove Albion.
Kane raakte donderdag in het verloren duel met Liverpool in de eerste helft geblesseerd aan beide enkels en kwam na de rust niet meer terug in het veld. De volgens Mourinho "onvervangbare" aanvaller is waarschijnlijke enkele weken niet inzetbaar.
Bale, die in het verleden af en toe op de spitsenpositie speelde, zou een optie kunnen zijn, maar Mourinho zei dat hij de van Real Madrid gehuurde Welshman niet in die rol gaat gebruiken. "Ik geloof niet dat Gareth een spits is en ik denk niet dat hij het leuk vindt om als spits te spelen", zei de Portugees die eraan toevoegde dat dit wel het moment is dat Bale zich gaat laten zien. "Als je een speler als Harry kwijtraakt, moeten de andere spelers zich laten gelden. Hopelijk kan hij ons helpen."
"We hebben er met Gareth over gesproken toen hij bij ons kwam. Hij was duidelijk tegen mij, dat hij zich niet meer ziet als een linkerspits zoals hij dat was en dat hij ook niet meer een nummer 10 is, een positie die hij eerder vervulde", zei Mourinho. "De plek waar hij graag wil spelen is de plek waar we hem ook inzetten, namelijk aan de rechterkant van de aanval."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
7 uur geleden