Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbikesters Terpstra, Tauber en Pieterse naar WK

Mountainbikesters Terpstra, Tauber en Pieterse naar WK

ARNHEM (ANP) - Mountainbikesters Anne Terpstra, Anne Tauber en Puck Pieterse doen volgende maand mee aan de WK in Glasgow. Bij de mannen wordt Nederland vertegenwoordigd door Mathieu van der Poel en Milan Vader.

"Nederland heeft nog nooit zo’n sterk presterende lichting vrouwen gehad in de geschiedenis van het mountainbiken. We hebben normaliter vier sterke troeven, van wie Fem van Empel heeft aangegeven niet te rijden in Schotland, omdat ze zich gaat voorbereiden op haar veldritseizoen. Pieterse is dit seizoen van zeer hoog niveau en zal - als ze die vormpiek kan doortrekken naar deze WK - voor de titel kunnen gaan", aldus bondscoach Gerben de Knegt.

"Maar ook Terpstra en Tauber hebben bewezen op een goede dag hoge ogen te kunnen gooien. Hier is olympische kwalificatie geen item meer en richten we ons puur op een topresultaat. De drie vrouwen rijden ook de shortrace, wat betekent dat we niet aan de mixed relay meedoen. Dat zou het programma te vol maken voor hen."

Van der Poel doet vooralsnog ook mee aan de shortrace en ter plekke wordt bepaald of dat onderdeel ook in zijn schema past.

Meer uit Sport

Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

2 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

3 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

7 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

9 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

10 uur geleden
Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

14 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden