Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbikester Terpstra wint wereldbekerwedstrijd in Andorra

Mountainbikester Terpstra wint wereldbekerwedstrijd in Andorra

VALLNORD (ANP) - Mountainbikester Anne Terpstra heeft de wereldbekerwedstrijd in Vallnord in Andorra op haar naam geschreven. De 31-jarige Zeeuwse kwam na een lange solo na 1.15.21 uur binnen en bleef de Oostenrijkse Mona Mitterwallner 57 seconden voor. De Zwitserse Ramona Forchini finishte op 1.34 minuut als derde. Anne Tauber werd twintigste.

Terpstra was afgelopen vrijdag als tweede geëindigd in de zogeheten 'shorttrack-wedstrijd'. Met de zege is ze naar de tweede plaats in het wereldbekerklassement geklommen. Ze heeft 1205 punten, één meer dan de Franse Loana Lecomte, die niet meedeed in Andorra. De Australische Rebecca McConnell reed al vroeg lek in Andorra en eindigde slechts als 21e. Ze gaat nog wel aan de leiding met 1317 punten.

"Ik keek gisteren de race uit 2019 terug om te zien hoe die ging en realiseerde me dat ik helemaal geen tijd had gehad om ervan te genieten", zei Terpstra, die in 2019 ook de zege pakte. "Ik had niet verwacht dat ik zou gaan winnen, maar ik wist dat ik daar de volgende keer wel van zou proberen te genieten. Het is heel cool om het te kunnen vieren als je weet dat dat kan."

Terpstra denkt dat haar manier van rijden goed past bij de wedstrijd in Vallnord. "Dit parcours en deze omstandigheden moeten me wel goed liggen. Ik houd ervan als het zwaar is en stoffig en ik vind de technische stukken hier leuk."

De mountainbikester zei in het tweede deel van het seizoen goed te willen zijn. "Dat begint nu. Ik heb laten zien dat de vorm goed is. Ik hoop dat ik die kan volhouden in de komende maanden."

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

5 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

6 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden