Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbikester Terpstra wint wereldbekerwedstrijd in Andorra

Mountainbikester Terpstra wint wereldbekerwedstrijd in Andorra

VALLNORD (ANP) - Mountainbikester Anne Terpstra heeft de wereldbekerwedstrijd in Vallnord in Andorra op haar naam geschreven. De 31-jarige Zeeuwse kwam na een lange solo na 1.15.21 uur binnen en bleef de Oostenrijkse Mona Mitterwallner 57 seconden voor. De Zwitserse Ramona Forchini finishte op 1.34 minuut als derde. Anne Tauber werd twintigste.

Terpstra was afgelopen vrijdag als tweede geëindigd in de zogeheten 'shorttrack-wedstrijd'. Met de zege is ze naar de tweede plaats in het wereldbekerklassement geklommen. Ze heeft 1205 punten, één meer dan de Franse Loana Lecomte, die niet meedeed in Andorra. De Australische Rebecca McConnell reed al vroeg lek in Andorra en eindigde slechts als 21e. Ze gaat nog wel aan de leiding met 1317 punten.

"Ik keek gisteren de race uit 2019 terug om te zien hoe die ging en realiseerde me dat ik helemaal geen tijd had gehad om ervan te genieten", zei Terpstra, die in 2019 ook de zege pakte. "Ik had niet verwacht dat ik zou gaan winnen, maar ik wist dat ik daar de volgende keer wel van zou proberen te genieten. Het is heel cool om het te kunnen vieren als je weet dat dat kan."

Terpstra denkt dat haar manier van rijden goed past bij de wedstrijd in Vallnord. "Dit parcours en deze omstandigheden moeten me wel goed liggen. Ik houd ervan als het zwaar is en stoffig en ik vind de technische stukken hier leuk."

De mountainbikester zei in het tweede deel van het seizoen goed te willen zijn. "Dat begint nu. Ik heb laten zien dat de vorm goed is. Ik hoop dat ik die kan volhouden in de komende maanden."

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

16 minuten geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

3 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

5 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

15 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

21 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden