Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbikester Pieterse derde in Crans-Montana

Mountainbikester Pieterse derde in Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij haar derde optreden in de wereldbeker dit jaar als derde geëindigd in het Zwitserse Crans-Montana. De regerend Europees kampioene moest de Française Loana Lecomte al vroeg in de wedstrijd laten gaan en zag onderweg ook de Zwitserse Alessandra Keller passeren.

Pieterse had zaterdag wel de shorttrackrace gewonnen. Net als zondag ontbrak de Franse wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot.

Lecomte was het beste weg op een technisch parcours dat door de regen van de afgelopen dagen alleen maar lastiger was geworden. Na een ronde volgde Pieterse op twaalf seconden. Keller, zaterdag tweede, kwam als derde door. De rest van het veld, onder wie Anne Tauber, volgde al op meer dan een minuut.

Winnares

Pieterse achterhaalde de koploopster al in de tweede ronde. Maar nadat ook thuisrijdster Keller was aangesloten moest de renster uit Amersfoort afhaken. Ze gaf uiteindelijk ruim anderhalve minuut toe op de winnares, die alleen aankwam. Tauber finishte als veertiende.

Bij eerdere optredens op de crosscountry dit jaar finishte Pieterse als vierde en tweede. In Val di Sole won ze vorige week wel de korte race.

Bij de mannen was de Brit Tom Pidcock een klasse apart. De regerend olympisch kampioen reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Achter hem bezetten de Zwitser Mathias Flückiger (tweede) en de Italiaan Luca Braidot de andere podiumplaatsen. Pidcock, die zaterdag ook de korte wedstrijd won, neemt vanaf zaterdag deel aan de Tour de France voordat hij in Parijs zijn MTB-titel verdedigt.

Meer uit Sport

Coach Anema denkt dat Conijn eerder had kunnen versnellen

MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."

12 minuten geleden
Velzeboer naar halve finale 500 meter op Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.

13 minuten geleden
Conijn overwint met olympisch zilver ook lastige jaren

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft in de minuten dat ze haar eerste zilveren olympische medaille omgehangen kreeg, teruggedacht aan de afgelopen jaren waarin ze gezondheidsproblemen kende. "Dit is echt zo'n groot contrast met drie jaar geleden. Toen hebben ze tegen me gezegd dat ik er vier jaar uit zou liggen en we zitten nu op drie jaar", wees ze op haar zilveren medaille. "Het gaat dus goed."

29 minuten geleden
Conijn is blij dat ze schaatsen aanpaste na mislukte 3000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.

56 minuten geleden
Oud-olympisch kampioenen Bergsma en Bloemen tegen elkaar op 10 km

MILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.

57 minuten geleden
Conijn dacht even aan goud maar is blij met zilver op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.

1 uur geleden
Verstappen hekelt nieuwe reglementen voor Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.

2 uur geleden