Mountainbikester Pieterse derde in Crans-Montana
CRANS-MONTANA (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij haar derde optreden in de wereldbeker dit jaar als derde geëindigd in het Zwitserse Crans-Montana. De regerend Europees kampioene moest de Française Loana Lecomte al vroeg in de wedstrijd laten gaan en zag onderweg ook de Zwitserse Alessandra Keller passeren.
Pieterse had zaterdag wel de shorttrackrace gewonnen. Net als zondag ontbrak de Franse wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot.
Lecomte was het beste weg op een technisch parcours dat door de regen van de afgelopen dagen alleen maar lastiger was geworden. Na een ronde volgde Pieterse op twaalf seconden. Keller, zaterdag tweede, kwam als derde door. De rest van het veld, onder wie Anne Tauber, volgde al op meer dan een minuut.
Winnares
Pieterse achterhaalde de koploopster al in de tweede ronde. Maar nadat ook thuisrijdster Keller was aangesloten moest de renster uit Amersfoort afhaken. Ze gaf uiteindelijk ruim anderhalve minuut toe op de winnares, die alleen aankwam. Tauber finishte als veertiende.
Bij eerdere optredens op de crosscountry dit jaar finishte Pieterse als vierde en tweede. In Val di Sole won ze vorige week wel de korte race.
Bij de mannen was de Brit Tom Pidcock een klasse apart. De regerend olympisch kampioen reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Achter hem bezetten de Zwitser Mathias Flückiger (tweede) en de Italiaan Luca Braidot de andere podiumplaatsen. Pidcock, die zaterdag ook de korte wedstrijd won, neemt vanaf zaterdag deel aan de Tour de France voordat hij in Parijs zijn MTB-titel verdedigt.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
5 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
13 uur geleden