Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbikester Pieterse derde in Crans-Montana

Mountainbikester Pieterse derde in Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij haar derde optreden in de wereldbeker dit jaar als derde geëindigd in het Zwitserse Crans-Montana. De regerend Europees kampioene moest de Française Loana Lecomte al vroeg in de wedstrijd laten gaan en zag onderweg ook de Zwitserse Alessandra Keller passeren.

Pieterse had zaterdag wel de shorttrackrace gewonnen. Net als zondag ontbrak de Franse wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot.

Lecomte was het beste weg op een technisch parcours dat door de regen van de afgelopen dagen alleen maar lastiger was geworden. Na een ronde volgde Pieterse op twaalf seconden. Keller, zaterdag tweede, kwam als derde door. De rest van het veld, onder wie Anne Tauber, volgde al op meer dan een minuut.

Winnares

Pieterse achterhaalde de koploopster al in de tweede ronde. Maar nadat ook thuisrijdster Keller was aangesloten moest de renster uit Amersfoort afhaken. Ze gaf uiteindelijk ruim anderhalve minuut toe op de winnares, die alleen aankwam. Tauber finishte als veertiende.

Bij eerdere optredens op de crosscountry dit jaar finishte Pieterse als vierde en tweede. In Val di Sole won ze vorige week wel de korte race.

Bij de mannen was de Brit Tom Pidcock een klasse apart. De regerend olympisch kampioen reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Achter hem bezetten de Zwitser Mathias Flückiger (tweede) en de Italiaan Luca Braidot de andere podiumplaatsen. Pidcock, die zaterdag ook de korte wedstrijd won, neemt vanaf zaterdag deel aan de Tour de France voordat hij in Parijs zijn MTB-titel verdedigt.

Meer uit Sport

Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

6 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

9 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

13 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

15 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

1 dag geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

1 dag geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

1 dag geleden