Mountainbikers boos over regelwijziging voor Van der Poel op WK
GLENTRESS (ANP/BELGA) - Mountainbikers hebben in een open brief aan de internationale wielerunie UCI hun ongenoegen geuit over de doorgevoerde regelwijziging waardoor Mathieu van der Poel zaterdag bij de cross-country-wedstrijd op de WK in Schotland verder vooraan kan starten.
Van der Poel heeft geen ranking in het mountainbiken en zou in de WK-wedstrijd achteraan op de dertiende rij moeten starten. De UCI paste echter in laatste instantie de regels aan, zodat de nieuwe wereldkampioen op de weg op de vierde rij, vlak achter de andere favorieten, kan starten.
"We willen onze teleurstelling en frustratie uiten over de situatie die is gecreëerd door de UCI", staat in de brief die door mannelijke en vrouwelijke mountainbikers, zoals meervoudig wereldkampioen Nino Schurter, Jolanda Neff en Anne Terpstra, werd ondertekend. "We vinden het op zich fantastisch dat we grote namen uit andere disciplines in ons midden kunnen verwelkomen en we kijken ernaar uit om ons met hen te meten. We zijn echter niet te spreken over de manier waarop de UCI onze sport behandelt door op de vooravond van het kampioenschap nog snel de regels te veranderen."
Ontstemd
De mountainbikers zijn vooral ontstemd over het late tijdstip waarop de UCI met de wijziging van de regels komt. "Op dit ogenblik is het voor ons niet de vraag of het eerlijk of gerechtvaardigd is dat de toppers uit andere disciplines een betere startpositie krijgen. Daar kan later over gediscussieerd worden", staat in de brief. "Het grote probleem is het tijdstip waarop de UCI heeft beslist de regels aan te passen. Voor heel wat renners en teams die de quota willen halen om zich te plaatsen voor de Spelen, zijn de consequenties enorm."
De cross-country-wedstrijden van de mountainbikers zijn zaterdagmiddag in Glentress Forest in Schotland.
Meer uit Sport
HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
18 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
21 uur geleden