
Mountainbikers boos over regelwijziging voor Van der Poel op WK
GLENTRESS (ANP/BELGA) - Mountainbikers hebben in een open brief aan de internationale wielerunie UCI hun ongenoegen geuit over de doorgevoerde regelwijziging waardoor Mathieu van der Poel zaterdag bij de cross-country-wedstrijd op de WK in Schotland verder vooraan kan starten.
Van der Poel heeft geen ranking in het mountainbiken en zou in de WK-wedstrijd achteraan op de dertiende rij moeten starten. De UCI paste echter in laatste instantie de regels aan, zodat de nieuwe wereldkampioen op de weg op de vierde rij, vlak achter de andere favorieten, kan starten.
"We willen onze teleurstelling en frustratie uiten over de situatie die is gecreëerd door de UCI", staat in de brief die door mannelijke en vrouwelijke mountainbikers, zoals meervoudig wereldkampioen Nino Schurter, Jolanda Neff en Anne Terpstra, werd ondertekend. "We vinden het op zich fantastisch dat we grote namen uit andere disciplines in ons midden kunnen verwelkomen en we kijken ernaar uit om ons met hen te meten. We zijn echter niet te spreken over de manier waarop de UCI onze sport behandelt door op de vooravond van het kampioenschap nog snel de regels te veranderen."
Ontstemd
De mountainbikers zijn vooral ontstemd over het late tijdstip waarop de UCI met de wijziging van de regels komt. "Op dit ogenblik is het voor ons niet de vraag of het eerlijk of gerechtvaardigd is dat de toppers uit andere disciplines een betere startpositie krijgen. Daar kan later over gediscussieerd worden", staat in de brief. "Het grote probleem is het tijdstip waarop de UCI heeft beslist de regels aan te passen. Voor heel wat renners en teams die de quota willen halen om zich te plaatsen voor de Spelen, zijn de consequenties enorm."
De cross-country-wedstrijden van de mountainbikers zijn zaterdagmiddag in Glentress Forest in Schotland.
Meer uit Sport
SAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen kijkt uit naar het weekend in de Tour de France, waar hij voor het eerst sinds maandag weer zijn sprinterskwaliteiten kan tonen. "Ik heb er zin in", keek de Nederlander van Jayco - AlUla voor aanvang van de achtste etappe vooruit.
43 minuten geledenSAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - De renners in de Tour de France zijn vertrokken voor de achtste etappe, een rit over ruim 171 kilometer tussen Saint-Méen-le-Grand en Laval. Na drie lastige heuvelritten en een tijdrit lijken de sprinters op het grotendeels vlakke parcours weer aan zet. Zij moeten er wel rekening mee houden dat de laatste kilometer richting de finish vals plat oploopt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
16 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
18 uur geleden