Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mountainbiker Vader heeft huiswerk voor Parijs 2024

Mountainbiker Vader heeft huiswerk voor Parijs 2024

IZU (ANP) - Veel aandacht ging maandag na de olympische mountainbikewedstrijd uit naar Mathieu van de Poel, de favoriet die zichzelf met een val uitschakelde. In diens schaduw werd Milan Vader tiende, een positie waar de 25-jarige Zeeuw nog net mee kon leven. "Ik heb mijn best gedaan. Meer kun je niet doen. Er zijn dingen die beter kunnen. Dus ik heb nog wat te doen de komende drie jaar", keek hij al verder naar de Spelen van Parijs 2024.

Vader ging als een speer van start. "Misschien had ik mijn start moeten verprutsen. Ik kan altijd als eerste weg zijn, als ik dat wil. Maar er komt altijd zo'n moment dat ik me goed moet voelen, na een minuut of vijf. Maar zeker door al die koelmaatregelen hou je je lichaam een beetje voor de gek. Je moet eigenlijk iets langzamer rijden dan je kunt. Ik denk dat ik dat wel heb gedaan, maar in de tweede ronde maakte ik een foutje waardoor ik even de aansluiting verloor."

Het verschil met de mannen die om de medailles streden en Vader werd langzaam groter. Op de finish was het ruim 2 minuten. "Ik ging voor een medaille. Nu word ik tiende. Dat vind ik wel het minimale. Daar ben ik nog wel blij om. Nu heb ik weer wat huiswerk te doen. Het proces, daar geniet ik van: continu beter worden. Zoals ik de afgelopen acht jaar genoten heb en dat ook de komende jaren ga doen."

En de schaduw van Van der Poel: "Het is goed dat door hem er meer aandacht is voor het mountainbiken. Je moet ons niet onderschatten. Profiteren bestaat niet bij ons, je kunt niet een tijdje 'meebollen' zoals op de weg. Dat weet Mathieu ook en dat zou hij best wat meer naar buiten mogen uitdragen."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

1 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

7 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

8 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden