Mountainbiker Pidcock klopt Van der Poel in Nove Mesto
NOVE MESTO (ANP) - De Britse wielrenner Thomas Pidcock heeft met overmacht de wereldbekerwedstrijd mountainbike in het Tsjechische Nove Mesto gewonnen. De Brit bracht Mathieu van der Poel een nederlaag toe, hij was 1 minuut sneller dan de Nederlander en de Zwitser Mathias Flückiger.
Van der Poel had Pidcock afgelopen vrijdag nog in een sprintje verslagen in de shortrace. In de wereldbekerwedstrijd namen de Nederlander en de Brit al snel afstand van de rest van het veld. De Zwitser Nino Schurter probeerde in de eerste ronde nog even aan te haken bij Van der Poel, maar viel daarna terug. In de derde ronde versnelde Pidcock en liet Van der Poel achter.
De Brit pakte aan het einde van de ronde een voorsprong van een halve minuut en had een ronde later meer dan een minuut marge. Ongenaakbaar reed hij naar zijn eerste wereldbekerzege. Van der Poel reed in de slotronde nog weg bij Flückiger en finishte op precies een minuut als tweede.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
10 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden